AKM(Araç Kontrol Merkezi)’de verilen hizmetler nelerdir?

TSE-AKM’lerde verilen hizmetlerde; yeni yazılımla, randevu sistemi devreye alınmış olup, yeni yazılımın kullanılmaya başlandığı faaliyetlerde hizmet takibi kolaylaşmıştır. Elektronik olarak tüm faaliyetler kayıt altına alınmakta ve kayıtlar çağırıldığında ulaşılabilmektedir. Araç Kontrol Hizmetleri Grupları: · ADR taşıt/araç uygunluk faaliyetleri, · Ambulansların ilk/periyodik kontrolleri, · Tadilat görmüş araçların fiili ve dosya kontrolleri, · Karayolu Uygunluk Belgesi için […]

OTIF ve AB Düzenlemeleri eşdeğer mi?

Avrupa Birliği ve OTIF arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma ile Avrupa Birliği ülkeleri COTIF ve eklerine taraf olmuştur. OTIF, TSI ve UTP’lerin eşdeğerliklerini güncel olarak OTIF web sitesinde yayımlamaktadır.

ECM Belgelendirmesi Nedir?

ECM(Entity in Charge of Maintenance) demiryolu araçlarının bakıından sorumlu olan kuruluştur.OTIF ATMF Ek-A’ya göre belgelendirme yapılır. Enstitümüz bir ECM belgelendirme kuruluşudur.

COTIF Nedir?

COTIF, Uluslararası demiryolu taşımacılığı hükümetlerarası örgütü(OTIF)’in Uluslararası Demiryolu taşımacılığı sözleşmesidir.

BTB Nedir? Bozulabilir Gıda Taşımacılık Belgesine nasıl sahip olabilirim?

Bozulabilir Gıda Taşımacılık Belgesi ATP Anlaşmasının gerekliliklerini sağlayamayan ancak, yurt içinde ve ATP Anlaşmasına taraf olmayan ülkelere bozulabilir gıda taşımacılığında kullanılmak kaydıyla eski araçlar için Bakanlığın belirlediği usul ve esaslara göre düzenlenen belgedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanarak Resmi Gazete’de yayımlanan “BOZULABİLİR GIDA MADDELERİNİN TAŞIMACILIĞINDA KULLANILACAK ÖZEL EKİPMANLAR HAKKINDA YÖNETMELİK” ile Enstitümüz yurtiçinde bozulabilir […]

ATP sertifikasına nasıl sahip olabilirim?

Belgenet sisteminden yapacağınız başvuru ile işlemleriniz başlamaktadır. Başvurularınız tarafımızdan değerlendirilir, aracınızın tescil tarihine göre evrak kontrolü veya muayene merkezlerinde gerçekleştirilecek test işlemleri eşliğinde nihayetlendirilir.