Bilişim Teknolojileri Temel Seviye Güvenlik Değerlendirmesi

Bilgi teknolojileri ürünlerinin güvenliği ile ilgili standartlar arasında öncelikle Ortak Kriterler göze çarpar. Standart her ne kadar 7 farklı seviyeden oluşsa da belgelendirme ve değerlendirme süreçlerindeki karmaşıklık ve süreçlerin uzun zaman alması yaygınlaşmasının önündeki en büyük engeldir. Bu açıdan bakıldığında hem Ortak Kriterler standardına giriş niteliği taşıyan hem de Ortak Kriterlerin dezavantajlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen Temel Seviye Güvenlik Değerlendirmesi gündeme alınmış ve Bilişim Teknolojileri Test ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı’nın girişimleri ile TSE K 505 Temel Seviye Güvenlik Değerlendirme Kriteri (TSGD) oluşturularak yayınlanmıştır.
TSE K 505 TSGD kriteri temel anlamda firmadan ürün ve ürününe yönelik bir Güvenlik Hedefi dokümanı beklerken laboratuvardan firmanın ürüne yönelik oluşturduğu Güvenlik Hedefi dokümanı kapsamında güvenlik değerlendirmesi ve testleri yapmasını bekler. Yapılan faaliyetler sonucunda belgelendirme makamı tarafından uygun bulunan değerlendirme raporu sonucunda ürüne belge verilir.
TSE K 505 TSGD kapsamında çalışmalarını tamamlayan Ortak Kriterler Değerlendirme Laboratuvarımızda TSGD kriterinin şart koştuğu güvenlik testlerinin yapılabilmesi ve dokümanların değerlendirilebilmesi için tüm alt yapı oluşturulmuş olup test hizmeti verilmektedir.

Mail adresi: BilisimTestMud@tse.org.tr
Telefon numarası: 0312 416 6374
Adres: TSE Necatibey Cad. No:112 Çankaya/ANKARA

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler