Sızma Testi Yapan Firmaların Belgelendirilmesi

TS 13638/T2 “Bilgi Teknolojileri – Güvenlik Teknikleri – Sızma testi yapan personel ve firmalar için şartlar” standardı kapsamında sızma testi yapan firmaların belgelendirmesi 3 seviyede (A, B ve C) yapılmaktadır. Onaylı Sızma Testi Firması olmak için gerekli şartlar;

1- A ve B seviye firma olmak için Türkak’tan akredite olmuş bir belgelendirme kuruluşundan alınan TS EN ISO/IEC 27001 belgesine sahip olmak, C seviye firma olmak için ise TS 13638 standardında belirtilen TS EN ISO/IEC 27001 standardının ilgili maddelerini sağlamak,

2- TS 13638 standardında belirtilen seviyede ve sayıda belgeli uzman personele sahip olmak;
–  A seviye firma için en az 1 adet Kıdemli, 1 adet Sertifikalı, 1 adet Kayıtlı ve 2 adet Stajyer Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel,
–  B seviye firma için en az 1 adet Sertifikalı, 1 adet Kayıtlı ve 1 adet Stajyer Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel,
–  C seviye firma için en az 1 adet Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel çalıştırmak gerekmektedir.
Not: Uzmanlık seviyeleri üst seviyeden alt seviye Kıdemli Sızma Testi Uzmanı > Sertifikalı Sızma Testi Uzmanı > Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı > Stajyer Sızma Testi Uzmanı şeklinde olup yukarıda belirtilen personel şartlarında üst seviye alt seviyeyi kapsamaktadır. Örneğin A seviye firma olmak için firmanızda 1 adet Kıdemli Sızma Testi Uzmanı ve 4 adet Sertifikalı Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip uzman personel çalıştırabilirsiniz.

3- TS 13638 standardını satın almanız ve standardın içeriğindeki tüm maddelerin firmanız tarafından karşılanması gerekir. (Standart Satış Birimi:  312 416 63 80 – 312 416 62 73)
– Firmanız ile planlanan tarihte 1 günlük denetim yapılmaktadır. Denetim TS 13638 standardının maddelerini kapsamaktadır ve örnek olarak TS 13638 standardına uygun olarak yapılmış en az 2 adet sızma testi projenize de bakılmaktadır.
– Firmanız ile yapılmış olan sözleşme ve dokümanların onaylı (imzalı) nüshaları denetim sırasında dosyanızda bulundurulmalıdır.

Sızma Testi Yapan Firma Belgelendirmesi başvurusu yapmak için tıklayınız.

NOT: Onaylı Sızma Testi Firmaları  pdf dosyası kaldırılmıştır.

Belgeli firmaların bilgilerine; / > Online İşlemler > Sorgulamalar > TSE’den Belgeli Firma Sorgulama  TSE BELGELİ FİRMALAR SORGULAMA (https://basvuruportal.tse.org.tr/Genel/FirmaArama.aspx) ekranından ulaşabilirsiniz.

Örnek: TS NO kısmına 13638 yazıp doğrulama kodunu girdikten sonra arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Banka hesap bilgisi: Vakıfbank IBAN NO: TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88 Alıcı Kısmına “Türk Standardları Enstitüsü” Açıklamaya “TS 13638 ONAYLI SIZMA TESTİ FİRMA BELGELENDİRMESİ – Avans Ödemesi” yazabilirsiniz.

Ödemeyi havale/eft dışında kredi kartı ile  https://maliisler.tse.org.tr/Avans.aspx web sayfası üzerinden de avans ödemesi şeklinde yapabilirsiniz.

Avans ücreti başvuru ve doküman inceleme ücreti kadar olup aşağıdaki ücret tablosu dokümanında belirtilmiştir. Ödeme yapıldıktan sonra dekontu iletişim kısmında yer alan e – posta adresine iletebilirsiniz.

Ücret Tablosu için Tıklayınız…

BİLGİ İÇİN: Burak DOĞAN ve Ozan ÖNAL

Tel: 0312 416 62 39  

e-posta: ie_osmanburakd@tse.org.tr ve ie_ozano@tse.org.tr

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler