Sızma Testi Yapan Firmaların Belgelendirilmesi

TS 13638/T2 “Bilgi Teknolojileri – Güvenlik Teknikleri – Sızma testi yapan personel ve firmalar için şartlar” standardı kapsamında sızma testi yapan firmaların belgelendirmesi 3 seviyede (A, B ve C) yapılmaktadır. Onaylı Sızma Testi Firması olmak için gerekli şartlar;

1- A ve B seviye firma olmak için Türkak’tan akredite olmuş bir belgelendirme kuruluşundan alınan TS EN ISO/IEC 27001 belgesine sahip olmak, C seviye firma olmak için ise TS 13638 standardında belirtilen TS EN ISO/IEC 27001 standardının ilgili maddelerini sağlamak,

2- TS 13638 standardında belirtilen seviyede ve sayıda belgeli uzman personele sahip olmak;
–  A seviye firma için en az 1 adet Kıdemli, 1 adet Sertifikalı, 1 adet Kayıtlı ve 2 adet Stajyer Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel,
–  B seviye firma için en az 1 adet Sertifikalı, 1 adet Kayıtlı ve 1 adet Stajyer Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel,
–  C seviye firma için en az 1 adet Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip personel çalıştırmak gerekmektedir.
Not: Uzmanlık seviyeleri üst seviyeden alt seviye Kıdemli Sızma Testi Uzmanı > Sertifikalı Sızma Testi Uzmanı > Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı > Stajyer Sızma Testi Uzmanı şeklinde olup yukarıda belirtilen personel şartlarında üst seviye alt seviyeyi kapsamaktadır. Örneğin A seviye firma olmak için firmanızda 1 adet Kıdemli Sızma Testi Uzmanı ve 4 adet Sertifikalı Sızma Testi Uzmanı sertifikasına sahip uzman personel çalıştırabilirsiniz.

3- TS 13638 standardını satın almanız ve standardın içeriğindeki tüm maddelerin firmanız tarafından karşılanması gerekir. (Standart Satış Birimi:  312 416 63 80 – 312 416 62 73)
– Firmanız ile planlanan tarihte 1 günlük denetim yapılmaktadır. Denetim TS 13638 standardının maddelerini kapsamaktadır ve örnek olarak TS 13638 standardına uygun olarak yapılmış en az 2 adet sızma testi projenize de bakılmaktadır.
– Firmanız ile yapılmış olan sözleşme ve dokümanların onaylı (imzalı) nüshaları denetim sırasında dosyanızda bulundurulmalıdır.

Sızma Testi Yapan Firma Belgelendirmesi başvurusu yapmak için tıklayınız.

NOT: Onaylı Sızma Testi Firmaları  pdf dosyası kaldırılmıştır.

Belgeli firmaların bilgilerine; / > Online İşlemler > Sorgulamalar > TSE’den Belgeli Firma Sorgulama  TSE BELGELİ FİRMALAR SORGULAMA (https://basvuruportal.tse.org.tr/Genel/FirmaArama.aspx) ekranından ulaşabilirsiniz.

Örnek: TS NO kısmına 13638 yazıp doğrulama kodunu girdikten sonra arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Banka hesap bilgisi: Vakıfbank IBAN NO: TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88 Alıcı Kısmına “Türk Standardları Enstitüsü” Açıklamaya “TS 9241-151 Web İçeriği Belgelendirmesi – Avans Ödemesi” yazabilirsiniz.

Ödemeyi havale/eft dışında kredi kartı ile https://maliisler.tse.org.tr/Avans.aspx web sayfası üzerinden de avans ödemesi şeklinde yapabilirsiniz.

Avans ücreti başvuru ve doküman inceleme ücreti kadar olup 3.950 TL + KDV olmak üzere toplam = 4.740 TL’dir. Ödeme yapıldıktan sonra dekontu iletişim kısmında yer alan e – posta adresine iletebilirsiniz.

Ücret Tablosu için Tıklayınız…

BİLGİ İÇİN: Burak DOĞAN ve Ozan ÖNAL

Tel: 0312 416 62 39  

e-posta: ie_osmanburakd@tse.org.tr ve ie_ozano@tse.org.tr

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler