İklim Dostu Kuruluş 

Enstitümüz tarafından uygulamaya konulan bu belgelendirme programı, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında kuruluşların, sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik çalışmalar yaparak raporlama ve doğrulama gerçekleştirmesini ve karbon kredisi tedariki ile yenilenebilir enerji sektörüne katkıda bulunmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Diğer bir deyişle, kuruluşların, doğrudan ve enerji dolaylı sera gazı emisyonlarını karbon kredileri ile denkleştirme yapmalarını sağlayarak karbon nötr büyüme hedeflerine hizmet etmektedir.
Bu belgelendirme sürecinde, kuruluşların gerçekleştirmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir.
Kuruluşlar, TS EN ISO 14064-1 kapsamında hazırladıkları en az bir güdümlü faaliyet içeren emisyon raporlarını TS EN ISO 14064-3’e göre Enstitümüze doğrulatarak Enstitümüze “İklim Dostu Kuruluş” başvurusunda bulunmalıdır.
Kuruluşun uzaklaştırma faaliyeti sonucu gerçekleştirdiği emisyon azaltımı ve satın alınan Türkiye’de üretilmiş sera gazı projelerinden elde edilen karbon kredisi miktarı Kategori 1 ve Kategori 2 emisyonlarına denkliği kontrol edilerek “İklim Dostu Kuruluş” belgelendirmesi gerçekleştirilmektedir.

Başvuru için Çevresel Gözetim ve Doğrulama Müdürlüğü

Mail: cevreselgozetim@tse.org.tr
Tel: 0312 592 5158
Adres:100. Yıl Bulvarı, Cevat Dündar Caddesi, 1236. Sokak, No:1, Ostim/Yenimahalle/Ankara

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler