G Mark GSO Certification- Oyuncak ve LVD Belgelendirme

TSE  “G mark-İşareti” konusunda Onaylanmış Kuruluş Olarak Atandı

TSE, Türkiye’de G mark İşareti için ilk Onaylanmış Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu ve ayrıca Avrupa’da “G mark  İşareti-Oyuncak Direktifi” için bir ilk olmanın gururunu yaşıyor.

GCC (Gulf Cooperation Council) kararına göre Körfez ülkelerine (Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen) ihraç edilen alçak gerilim elektrik ürünleri ve çocuk oyuncaklarının GSO standartlarına uyumluluğu artık zorunlu. İthalatçılar, distribütörler veya üreticiler, Körfez Devleti pazarlarına girmek için ürünlerinde G mark İşareti bulundurmalıdır.

G-mark İşareti; GCC Standardizasyon Organizasyonu (GSO) Alçak Gerilim Teknik Yönetmeliği (BD142004-01) ve Çocuk Oyuncakları Teknik Yönetmeliği (BD-131704-01) kapsamında ürünün sağlık, güvenlik ve çevre gereksinimlerine uygun olduğunu göstermektedir. Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının(CAB) Onaylanmış Kuruluş(NB) olarak yükümlülükleri de yönetmelikte belirtilmiştir.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), tüm dünyada belgelendirme, test, eğitim, gözetim ve muayene faaliyetlerini içeren kalite altyapısının farklı alanlarında da faaliyet gösteren ve ülkeler arasındaki ticari engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan Türkiye’deki tek standardizasyon kuruluşudur. Bu amaç doğrultusunda önce Körfez İşbirliği Konseyi Akreditasyon Merkezi (GAC) tarafından akredite edilen TSE, şimdi de LVD ve Çocuk Oyuncakları Direktifi kapsamında GCC Standardizasyon Kuruluşu (GSO) tarafından onaylanmış kuruluş (No. 0030) olarak atanmıştır.”

G-mark Oyuncaklar  Hakkında:

Nefise Betül HIDIROĞLU
E-mail: bhidiroglu@tse.org.tr
Tel: +90 0312 416 6710  

G-mark Alçak Gerilim Elektrikli Ekipman ve Cihazlar Hakkında:

Hilal DURUKAN
E-mail: hdurukan@tse.org.tr
Tel: +90 312 416 6480 

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler