TSE Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitim ve Sınav Programı (Güncelleme)

Eğitim ve Sınav Programı

Eğitim tarihleri:

28-29-30 Mayıs 2024

Eğitimler 09.30 ve 17.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) Sertifika Yenileme Eğitim Programı Hakkında:

Eğitimin Adı;

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) Sertifika Yenileme Eğitimi

 

Eğitimin Amacı:

 

KDU belge süresi dolan kişilerin, bilgilerini tazeleme, belgelerini yenileme sürecinde sınava yönelik hazırlama eğitimidir.

 

Eğitimin Süresi:

3 Gün

 

Eğitimin Şekli:

Yüz Yüze

 

Eğitim Programı & İçeriği:

 

EK2

Eğitime kimler katılabilir:

 

64 saatlik KDU eğitimini almış olup KDU olarak belge yenileme zamanı gelen kişiler

 

Sınav Tarihi: 31 Mayıs 2024

***NOT: Fiyat bilgisi ek içerisinde ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Sistem üzerinden çıkan ücreti dikkate almayın. Ödemeniz gereken ücretin dekontunu yüklemeniz yeterli olacaktır.

Eğitim ve sınav yeri :             

*** Söz konusu 3 gün eğitim ve 1 gün sınav programı için;

 Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi ve Sınavına en az 7 kişi, en fazla 14 kişinin katılması durumunda Kozyatağı Mahallesi, İbrahim Ağa Sok. No: 8, SOM Plaza, Kat:7 Bostancı, Kadıköy İSTANBUL adresinde gerçekleşecektir.  Adreste herhangi bir değişiklik olursa size eğitim öncesinde bilgilendirme maili gönderilecektir.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi ve Sınavı katılımcı sayısı 7 kişinin altında kalması durumunda eğitim ve sınav iptal edilebilir.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi ve Sınavı TSE Personel Belgelendirme Müdürlüğü tarafından eğitmen, eğitim ortamının yetersizliği, sözleşme iptali, yazılım sistem sorunları, doğal afetler vb. sorunların çıkması durumunda eğitim ve sınavı tek taraflı olarak iptal edebilecektir.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi ve Sınavına katılacak olan katılımcılarımız organizasyon işlemlerini eğitimin başlama tarihinden önceki Cuma günü TSE Personel Belgelendirme Müdürlüğünden öğrenebileceklerdir.

Eğitimden 1 hafta önce PBM personeli mail adresinize bilgilendirme maili gönderecektir.

TEKNİK SORULAR İÇİN: TKSD à 0 216 416 76 44

Eğitim başvuruları; “ http://basvuru.tse.org.tr/uye/ “ adresi üzerinden alınmaya başlanacaktır. Başvuru işlemleri yazılım aracılığı ile alınacak olup belirtilen süre içerisinde başvuru alımı yapılabilecektir.  Başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını “ Görsel Anlatım.pdf “ ekinden inceleyebilirsiniz.

Başvuru yapımından önce; Görsel anlatım ekinde belirtildiği gibi adımları takip ederek istenen belgeleri (diploma yerine KDU sertifikanız ve dekontunuz) taratılmış olarak sisteme yüklemeniz istenecektir. Bu ekleri daha önceden taratılmış olarak hazır bulundurmanız, başvuru işlemlerini kısa süre içerisinde bitirmenize yardımcı olacaktır.

İstenen ekleri sisteme yükledikten sonra; TSE ilgili personelinin; yüklemiş olduğunuz eklere onay vermesi durumunda başvuru işleminiz tamamlanacaktır. Onay sonrası sistemden gelen ‘’ödemeli başvuru yaptığınız için’’ ödemeniz var diye gelen mailleri dikkate almamanızı önemle rica ederim.

Başvuru işlemleri veya Eğitim hakkında sorularınız için Sayfanın alt kısmındaki “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

NOT: Ödeme yapılmayan başvurular reddedilecektir. Lütfen dekontunuzla birlikte başvurunuzu yapınız!!!

NOT: Bir sonraki sınav takvimi için bu eğitimin ilk haftasının başlamasını bekleyip benimle iletişime geçebilir ya da TSE ana sayfa duyurular kısmından takip edebilirsiniz.

NOT: Yeniden Belgelendirme yapacak katılımcılar başvuru yaparken yeniden belgelendirme seçeneğini değil İLK BELGELENDİRME seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. Eğitim zorunluluğu bu aşamada kalmadığı için çıkan ücret de sadece sınav sertifika ücreti yatırmanız yeterli olacaktır.

TSE Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimi Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

 • Başvurunuz tamamlanmıştır şeklinde e-posta teyidi olmadan eğitim ve sınav programına katılmak üzere eğitim salonuna gelen kişiler, eğitim ve sınav programına dahil edilmeyecek olup, herhangi bir sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 • Program 3 gün eğitim ve 1 gün sınav olmak üzere toplam 4 gündür.
 • Eğitim Kitapçıkları TKSD tarafından temin edilecektir. 
 • Eğitim Yeri ve Tarihi ile ilgili değişimler; TSE tarafından tek taraflı olarak değiştirme yetkisine sahiptir
 • Başvuru işlemleri veya Eğitim hakkında sorularınız için Sayfanın alt kısmındaki “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz,

Kimyasal Güvenlik Değerlendirmesinde aşağıdaki değerlendirmeler KDU tarafından yapılacaktır:

 • FİZİKOKİMYASAL ZARARLILIK
 • İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLILIK DEĞERLENDİRMESİ
 • ÇEVRESEL ZARARLILIK DEĞERLENDİRMESİ
 • KALICI, BİYOBİRİKİMLİ, TOKSİK (KBT) veya ÇOK KALICI, ÇOK BİYOBİRİKİMLİ (ÇKÇB) ÖZELLİĞİNİN DEĞERLENDİRMESİ
 • MARUZ KALMANIN DEĞERLENDİRMESİ
 • RİSK KARAKTERİZASYONU

 Ayrıca maddelerin kaydı için hazırlanan dosyanın KDU tarafından incelenmesi gerekmektedir.

KDU olabilmek için Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği tarafından verilecek eğitime katılmak ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak sınavda başarılı olmak gerekmektedir. Sınavda başarılı olan adaylar TSE tarafından belgelendirilecektir.

NOT: Kişisel bilgisayarınızı yanınıza getirmeyi unutmayınız!!!

 

Dokümanlar: 

Ek1 – FATURA VE ÜCRET BİLGİLERİ

Ek2 – GÖRSEL ANLATIM

 

Yayınlama Tarihi : Mayıs 10, 2024
Düzenlenme Tarihi : Mayıs 10, 2024
Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler