Kamera Sistemi ve Kapasite Raporu Zorunluluğu Hakkında Duyuru

İlk kez AİTM Seri Tadilat Tip Onayı Belgesi başvurusu yapan firmalardan veya AİTM Seri Tadilat Tip Onayı Belgeli firmaların taşınma durumunda adres değişikliği başvurularında Sanayi sicil Belgesi, başvuru kapsamındaki tadilatı içeren Kapasite raporu ve özellikleri aşağıda belirtilen kamera kayıt sistemi aranacaktır. 

Halihazırda AİTM Seri Tadilat Tip Onayı Belgeli firmalar da 01.05.2024 tarihine kadar Sanayi sicil Belgesi ve belgeleri kapsamındaki tadilatı içeren Kapasite raporunu Araç Proje ve Koordinasyon Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir gerekli evrakın iletilmemesi durumunda firmanın AİTM Seri Tadilat Tip Onayı Belgeleri askıya alınacaktır. Aynı zamanda 01.05.2024 tarihine kadar özellikleri aşağıda belirtilen kamera kayıt sistemini firmalarında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Kamera sistemi özellikleri;

Tadilata gelen her araç için üretim alanının görüleceği şekilde geniş açılı, tadilattan önce ve tadilat bittikten sonra aracın etrafında 360 derece dönerek ve şasi numarasına yaklaşıp şasi numarasının okunur şekilde göründüğü, en az 6 (altı) ay kayıtları saklayabilen, kaydedilen görüntü üzerinde tarih ve saat bilgileri içeren kamera-kayıt sistemi olmalıdır.

Yayınlama Tarihi : Aralık 25, 2023
Düzenlenme Tarihi : Aralık 25, 2023
Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler