Fotovoltaik Modül Teknolojilerinde Üniversite ve Ar-Ge Merkezlerine Destek TSE’den…

Ülkemizde Fotovoltaik Modül Teknolojilerinde Ar-Ge çalışmaları yapan Üniversite, Araştırma ve Uygulama Merkezlerine, Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarı Ar-Ge Deneylerinde %15 İndirim Desteği TSE´den

Ticaret ve teknoloji savaşlarının yaşandığı günümüz dünyasının kazananları; özgün, yenilikçi ve rekabetçi üretim yapan ülkeler olacaktır. Böyle bir konjonktürde, Ülkemizin Yenilenebilir Enerji Politikasında, Yerli ve Milli Enerji ile Enerji Bağımsızlığı yolunda kritik teknolojileri milli olarak geliştirebilmesi, yüksek teknoloji alanlarında rekabetçi ürün ve hizmetler sunarak değer zincirlerinde pay sahibi olabilmesi tercih değil bir mecburiyettir.

Güçlü sanayi altyapımız, firmalarımızın üretim esnekliği, nitelikli insan kaynağımız ve ekosistemimiz sayesinde önemli başarılara imza attık. Elbette bu başarılarla yetinmeyeceğiz. Milli Teknoloji Hamlesi ışığında dijitalleşen dünyada, pazar değil, yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için, Türk Standardları Enstitüsü olarak “Milli Teknoloji Güçlü Sanayi” vizyonunu gerçekleştirmede siz değerli sanayicimizin yanındayız.

Dinamik ve hızla gelişen Güneş Enerjisi Sektöründe Ülkemizde üretim yapan sanayicimize Ar-Ge deneylerinde destek sunduğumuz üzere Fotovoltaik modül teknolojisinde Ar-Ge yaparak Ülkemiz enerjisine güç katan Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Araştırma ve Uygulama Merkezlerine TSE olarak Ankara’da Uluslararası standartlara göre akredite test hizmeti sunan Fotovoltaik Modül Test Laboratuvarı Ar-Ge amaçlı özel deney taleplerinizde %15 indirim sağlıyoruz.

Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründe hızlı gelişiminin artarak devam etmesini, yatırımlar ve yerli üretim ile dünyadaki payını artırmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı
H. Alper TÜREDİ

Yayınlama Tarihi : Mart 29, 2023
Düzenlenme Tarihi : Temmuz 12, 2023
Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler