Enstitümüz Akreditasyon Süreçlerini Tamamlayarak, Ülkemizin İlk Bağımsız Emniyet Değerlendirme (ISA) ve Ortak Emniyet Yöntemleri Değerlendirme Kuruluşu (AsBo) Olmuştur.

Bilindiği üzere, Enstitümüz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilendirmesi ile demiryolu araçlarının test, muayene ve belgelendirme işlemleri ile Bakımdan Sorumlu Kuruluşların (ECM) belgelendirme faaliyetlerini yürütmektedir.

Enstitümüz, demiryolu uygunluk değerlendirme faaliyetlerine başladığı günden itibaren gerekli tüm altyapı şartlarının tamamlayarak, öncelikle TS EN/ISO IEC 17065 standardı kapsamında akreditasyon süreçlerini tamamlamıştır. 21.02.2019 tarihinde akredite olan Enstitümüz, ülkemizin demiryolu belgelendirme faaliyetleri kapsamında ilk akredite olan yerli kuruluşu olmuştur.

Özellikle hafif raylı sistemler ile demiryolu hat inşaatlarında ihtiyaç duyulan TS EN 50126 serisi standartlara göre Bağımsız Emniyet Değerlendirme (ISA) ve Demiryolu Araçları Tip Onay Yönetmeliği 7. Maddesi gereği araç tip onayları için uygulanması zorunlu olan Ortak Emniyet Yöntemleri’ ne (UTP-GEN G) göre Bağımsız risk değerlendirme kuruluşu (As-Bo) raporu ihtiyacı göz önüne alınarak, 2020 yılı itibari ile gerekli altyapı kurulum çalışmalarına başlanmıştır.

TÜRKAK tarafından 2022 yılı Ocak ayında yapılan tetkik sonucunda Enstitümüz’ ün ISA ve As-Bo olarak faaliyet yürütmesi için gerekli altyapı şartlarını sağladığı tespit edilmiş olup, akreditasyon belgemiz yayınlanmıştır.

Hizmetlerimizde; ulusal, bölgesel ve uluslararası alanda tercih edilen, yönlendirici ve lider bir kuruluş olan Türk Standardları Enstitüsü kalite, personel ve üstün hizmet altyapısıyla demiryolu belgelendirme faaliyetlerinde de etkin bir şekilde rol almaktadır.

İhtiyaç duyacağınız demiryolu araçları tip onay, aksam belgelendirme, ECM belgelendirmesi, ISA ve AsBo faaliyetlerinizde ülkemiz milli belgelendirme kuruluşu olan Enstitümüzü tercih etmeniz demiryolu belgelendirme alanında ülkemizin gücünü arttıracaktır.

Enstitümüzün demiryolu belgelendirme faaliyetleri hakkında demiryolu.tse.org.tr sitesinden bilgi alınabilmektedir.

Yayınlama Tarihi : Mart 29, 2023
Düzenlenme Tarihi : Mart 29, 2023
Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler