Çocuk Oyun Alanları ve Dış Mekan Kondisyon Aletleri Muayene Gözetimi Hizmeti 

Mahalli idareler bünyesinde kurulan Çocuk Oyun Alanlarının ihale sonrası kabul öncesinde kurulum ve montaj uygunluğunun kurulum sonrasında uygunluk değerlendirme işlemidir. Oyun alanları gerek park ve bahçelerde gerekse konut alanlarında karşımıza çıkan, çocukların kullanımı için ayrılmış bölümlerdir. Oyun alanı elemanları ise bu alanlarda karşımıza çıkan, çok çeşitli form ve kombinasyonlarla oluşturulmuş ürünlerdir. Önceleri yalnızca metal sac malzemeden parçalı olarak üretim gerçekleştirilen oyun alanı elemanları gelişen teknoloji ve yürütülen ar-ge çalışmaları sayesinde metal, ahşap, polietilen gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Oyun alanı elemanları belirli bir yaş aralığındaki çocuklara hitap etmektedir. Çocukların rekreasyon faaliyetlerini güvenli bir ortamda gerçekleştirmesi aileler için büyük önem arz etmektedir. Standartların öngördüğü şartları yerine getirmeyen oyun elemanları çocukların yaralanmasına, sakatlanmasına sebep olabilmekte ve bu yaralanmalar kalıcı hasarlara sebebiyet verebilmektedir. Oyun alanı elemanları ile ilgili olan standartlar çocukların öngöremeyeceği risklerin ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Bu nedenle çocukların belirli riskleri öngörerek güvenli bir alanda oynaması standartlara uygun ürünler tercih edilmesiyle ve güvenlik standartları açısından muayene hizmeti ile sağlanabilir.

Çocuk Oyun Alanı ve/veya Dış Mekan Kondisyon Aletleri Muayene Gözetimi talepleri için; link üzerinden başvuru formları indirilir ve başvuru sahibi tarafından doldurulup kaşe-imza yapılarak yurticigozetim@tse.org.tr elektronik posta adresine veya posta ile Yurtiçi Gözetim Müdürlüğüne göndererek başvuru yapılır.

Mail: yurticigozetim@tse.org.tr
Tel:0312 592 5245/0312 592 5168/0312 592 5163/64
Adres:100.Yıl Bulvarı Cevat Dündar Cad. 1236. Sokak No:1 TSE Muayene Gözetim Merkezi Başkanlığı Binası Yenimahalle / ANKARA

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler