Ambulans Uygunluk

Mevzuat

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 10 Nisan 2012 tarih ve 28260 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği» kapsamında TSE ambulans muayenelerinin yapılması konusunda görevlendirilmiştir.

 

 

Bu görevlendirme kapsamında; ilk defa ambulans olmuş araçların ilk muayeneleri ile daha önce tescili bulunan ambulansların periyodik muayeneleri yapılmaktadır. Böylelikle ülkemizdeki tüm ambulansların sürekli olarak denetimi sağlanmaktadır.

 

İlk muayene sonrası düzenlenen belgenin geçerlilik süresi 5 yıldır. Bu sürenin ardından her 2 yılda bir periyodik muayene zorunludur.

MUAYENE GÖZETİM HİZMETLERİ YÖNERGESİNE BURADAN ulaşabilirsiniz.

TS EN 1789 Standardı, Ambulanslar Ve Acil Sağlık Araçları İle Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği Kara Yolu Ambulansları Kontrol Ve Muayene Rapor Formuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ambulanslar Ve Acil Sağlık Araçları İle Ambulans Hizmetleri Yönetmeliğine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ambulans muayene işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için https://randevu.tse.org.tr/ adresinden uygun olan gün ve saate randevu alınmalıdır.

Randevunun nasıl alınacağına dair kısa bir video anlatım ilgili randevu ekranında mevcuttur. Randevu alındıktan sonra yönlendirileceğiniz “ başvuru tamamlama ekranında” muayenesi yapılacak olan ambulans ile ilgili gerekli bilgiler doldurulmalıdır.

Başvuru evrakı

İlk Muayene
– Araç Ruhsatı (Araç Tescilli değilse Araç uygunluk belgesi (COC))
– AİTM Seri / Münferit Tadilat Belgesi

Periyodik Muayene
– Araç ruhsatı
– Mevcut Ambulans belgesi

Tadilat Sonrası Muayene
– Araç Ruhsatı
– AİTM Seri / Münferit Tadilat Belgesi

Ambulans incelemeleri Araç Kontrol Merkezlerinde (AKM), AKM’nin olmadığı illerde TSE birimleri tarafından yapılmaktadır.

Güncelleme Yapılmaktadır.

Mail adresi: belgelendirmedestek@tse.org.tr

Telefon numarası: 0312 5925000

Adres:100.Yıl Bulvarı OFİM No:99 Kat:3 OSTİM Yenimahalle/ANKARA

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler