TSE, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG VE BÜNYESİNDEKİ FİRMALARI BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ İLE BELGELENDİRDİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), tarafından gerçekleştirilen denetimlerini tamamlayan Erciyes Anadolu Holding Anonim Şirketi (A.Ş) ve bünyesindeki farklı sektörlerde hizmet veren 7 firma, TS EN ISO/IEC 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile belgelendirildi.

TSE Merkez Yerleşkesinde düzenlenen belge törenine; TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, Erciyes Anadolu Holding A.Ş Bilgi Teknolojileri Koordinatör Danışmanı Mehmet Ali Ünver, firma yetkilileri ve ilgili personeller katıldı.

Kurumlar için bilginin güvenliğinin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Şahin, “Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi kurumlarımızın olmazsa olmazıdır. Teknoloji geliştikçe insanların üretmiş olduğu bilgilerin kurumlarımızda sağlıklı bir şekilde saklanması çok önem arz etmektedir.” dedi.

“Kurumlar için olmazsa olmaz”

TSE’nin Türkiye’de büyük projelerde yer aldığını ve 70 yılı aşkın süredir faaliyet yürüttüğünü anımsatan Başkan Şahin, bilgi güvenliğinin sağlanmasının önemine dikkat çekti. Şahin, “Sizlere takdim edeceğimiz Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi kurumlarımızın olmazsa olmazıdır. Teknoloji geliştikçe insanların üretmiş olduğu bilgilerin kurumlarımızda sağlıklı bir şekilde saklanması çok önem arz etmektedir. Fiziki anlamda bir şeyi kaybettiğiniz zaman yerine ikame edebilirsiniz, bu mümkün olabilir. Ancak bir bilginin ortadan kaybolması durumunda onun yeniden kazanılması mümkün olmayabilir.” dedi.  

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile alakalı Türkiye genelinde yoğun faaliyetler yürüttüklerini belirten Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “Sanayicimizin, üreticimizin, paydaşlarımızın ihtiyacı olan alanlarda birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Ülkemizin milli standardizasyon kuruluşu olarak bizden beklentileri karşılamakla alakalı her türlü test ve laboratuvar alt yapımızla sektörün yanında olacağız.”

“TSE ile çalışma yapmak gurur verici”

Koordinatör Danışmanı Mehmet Ali Ünver ise “Kurumlarda bilinen yanlışlardan bir tanesi şudur; bilgi güvenliği sadece teknoloji ekiplerinin işi denir ama aslında bilgi güvenliği bizim normalde rutinimizdir. Bu standart belgelerinin alınması özellikle içerideki farkındalığın artırılması, iş yapış şeklini standarda kavuşturma açısından çok değerli. Özellikle TMSF kuruluşu olarak bu belgeyi ilk alan firmalarımızın olması bizim için gurur verici oldu. TSE ile bu çalışmayı yapmakta ayrı bir gurur verici oldu.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Erciyes Anadolu Holding A.Ş’ye belgelerini TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin,  Koordinatör Danışmanı Mehmet Ali Ünver’e takdim etti.

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler