Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Denetim Hizmeti Veren Firma Belgelendirilmesi

Kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapı hizmeti veren işletmelerde “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi”ne uyum denetimi faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda yol göstermek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi” yayımlanmış ve ardından Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi uyum denetimlerini gerçekleştirecek firma ve personelinin yeterlilik ve yetkinliklerini belirlemek amacıyla “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Uyum Denetimi Hizmeti Sağlayan Personel ve Firma Belgelendirme Programı”  hazırlanmıştır.

Belgelendirme programında Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi uyum denetimlerini gerçekleştirecek denetçi ve başdenetçi profilleri tanımlanmakta; bu doğrultuda başvuruların alınması, eğitim ve sınav faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, denetçi ve başdenetçilerin sertifikalandırılması, firmaların belgelendirilmesi, sertifika ve belgelerin yenilenme süreci yer almaktadır.

Program kapsamında düzenlenecek eğitim, sınav ve belgelendirme faaliyetleri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve TÜBİTAK BİLGEM iş birliği ile yürütülmektedir.

Firmaların ve personelin belgelendirilmesine ilişkin ücret çizelgeleri web sitemizde duyurular kısmında üç ayda bir yayınlanmaktadır. Duyuru içerisinde ücretler yer almaktadır. Eğitim ve sınavlar hakkındaki duyuruları takip etmeniz önerilmektedir.

“Dökümanlar” sekmesinde Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetçisi Eğitimleri-Sınavları ve Firma Belgelendirme süreçleri hakkında bilgilendirme içeren yardımcı dokümanlar eklenmiştir.

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Uyum Denetimi Hizmeti Sağlayan Personel ve Firma Belgelendirmesi kapsamında denetçi belgesine başvurular https://basvuruportal.tse.org.tr/ web sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır. Online başvuruda gerekli olan evraklar başvuru esnasında sisteme yüklenir.

Belgeli firmaların bilgilerine;  > Online İşlemler > Sorgulamalar > BİLGİ VE İLETİŞİM GÜVENLİĞİ REHBERİ UYUM DENETİMİ HİZMETİ SAĞLAYAN PERSONEL/FİRMA SORGULAMA  ekranından ulaşabilirsiniz.

Banka hesap bilgisi: Vakıfbank IBAN NO: TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88 Alıcı Kısmına “Türk Standardları Enstitüsü” Açıklamaya “Bilgi ve İletişim Güvenliği Firma Belgelendirmesi – Avans Ödemesi” yazabilirsiniz.

Ödemeyi havale/eft dışında kredi kartı ile https://maliisler.tse.org.tr/Avans.aspx web sayfası üzerinden de avans ödemesi şeklinde yapabilirsiniz.

Avans ücreti başvuru ve doküman inceleme ücreti kadar olup aşağıdaki ücret tablosu dokümanında belirtilmiştir. Ödeme yapıldıktan sonra dekontu iletişim kısmında yer alan e – posta adresine iletebilirsiniz.

Ücret Tarifesi İçin Tıklayınız…

Mail adresi: big@tse.org.tr

Telefon numarası:6239

Adres: TSE Bilişim Tek. C Blok 2. Kat Necatibey Cad. No:112 Bakanlıklar Çankaya ANKARA

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler