English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE ile Gazi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Orjinal Resim

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Gazi Üniversitesi arasında standardizasyon, uygunluk değerlendirme,  deney, test, kalibrasyon ve Ar-Ge alanlarında işbirliğini içeren protokol imzalandı.

Protokol törenine TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, TSE Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nizami Aktürk, TSE Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir, TSE Genel Sekreter İdari Yardımcısı Ethem Kaya ile üniversite ve TSE’den yetkililer katıldı.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz törende yaptığı konuşmada imzalanan protokolle iki büyük kurumun güçlerini birleştirmesinin ülkemizde standardizasyon ve uygunluk değerlendirme ekosisteminin gelişmesine ve bu konuda farkındalığın artmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Protokolün standardizasyon bilincini yaygınlaştırmak, standartların kullanımını teşvik etmek, ortak organizasyonlar yapmak, standart geliştirme sürecinde etkin katılımı artırmak, Üniversite ve Enstitü arasında ortak Ar-Ge projeleri yürütmek, belgelendirme, deney, test ve kalibrasyon hizmetleri alanlarında işbirliği yapmak gibi çok geniş bir kapsama sahip olduğunu ifade eden Korkmaz “Kurumların ortak bir şekilde önemsedikleri alanlarda işbirliği halinde faaliyet göstermesi ülkemiz için son derece önemlidir.” dedi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan da konuşmasında iki kuruluş arasında yapılan işbirliğinin önemine işaret etti.

İmza töreni; TSE Başkanı Korkmaz ile Rektör Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın işbirliği protokolünü imzalaması ile sona erdi.


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 6.10.2017 16:57:54
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 984
TSE, Demir-Çelik Sektörü temsilcileri ile bir araya geldi
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, 2017 IDC Türkiye Kamu Biliş
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l