English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti
Orjinal Resim

TSE’nin Bina Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 1990 yılında ‘Kültür Varlığı’ olarak tescil ettiği tarihi Şeker Han Binası, Yıldız Teknik Üniversitesi’nce hazırlanan rapor çerçevesinde, 2013 yılında güçlendirilmek ve yenilenmek üzere İstanbul İl Özel İdaresi yatırım programına alındı.

Binanın imalat süreçleri; özgün yapıya aykırılık teşkil etmeden, 4 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü ve İstanbul Arkeoloji Müdürlüğü ile koordineli toplantı ve denetimlere bağlı olarak devam etmektedir. 

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, Şeker Han Binasının restorasyon süreçleriyle ilgili görüştü.

Vali Şahin’e çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Korkmaz şöyle konuştu; ‘‘Şeker Han Binası ‘Mimari Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon, Deprem Tahkiki ve Güçlendirme Yapım’ işinin Enstitümüzce herhangi bir maddi bedel ödenmeden İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı bünyesinde konunun uzmanı olan elemanların kontrolü ve denetiminde gerçekleştiriliyor olması; yapılan hizmetin kalitesi, yeterliliği, doğruluğu, güvenirliliği ile binanın kültürel mirasımıza kazandırılması açısından büyük önem arz etmektedir.”

Görüşmede Başkan Korkmaz, Vali Şahin’e Enstitü’nün faaliyet ve hizmetleri hakkında da detaylı bilgi verdi.

TSE Başkanı Valilik ziyaretinin ardından, TSE Genel Sekreter Yardımcısı Ethem Kaya, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali Uygun ve Mimar Nazan Kullukçu Barış ile birlikte Şeker Han binasında incelemelerde bulundu. Başkan Korkmaz, gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 13.9.2017 15:45:34
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1464
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l