English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE Başkanı Korkmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesi’ne katıldı.
Orjinal Resim

Türkiye-Kazakistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonunu(KEK) çalışmalarında oluşturulan KEK Protokolü kapsamında; TSE ile Kazakistan Teknik Regülasyon ve Metroloji Komitesi(KAZMEMST) arasında Mutabakat Zaptı imzalandı.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz ve KAZMEMST Başkanı Galymjan Dugalov tarafından imzalanan Mutabakat Zaptı ile iki kurum arasında standardizasyon ve uygunluk değerlendirme alanlarında işbirliği öngörülmektedir.

Söz konusu Mutabakat Zaptı’nın imzalandığı toplantıda TSE Başkanı Korkmaz KAZMEMST heyetini ülkemize davet etti.

İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Genel Sekreteri İhsan Övüt’ün de katıldığı toplantıda KAZMEMST Başkanı’na Kazakistan’ın SMIIC üyeliği için çağrı yapıldı.

TSE Başkanı Korkmaz Kazakistan temasları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirak ettiği İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesi’ne de katılım sağladı.   Zirvede, İslam İşbirliği Teşkilatı ülkesinden devlet başkanları ve başbakanlar, bilim ve teknolojiden sorumlu bakanlar, gözlemci ülkeler ve uluslararası örgütlerden 80’e yakın heyet bir araya geldi. İslam Dünyası’nın hak ve çıkarlarını korumak, üye devletlerarasında işbirliği ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla düzenlenen zirvede, örgütün dönem başkanlığını yürüten Türkiye’nin inisiyatifiyle, Myanmar’da Arakan Müslümanlarını hedef alan şiddet olayları ve bölgedeki insanı kriz ele alındı. Zirvenin ardından 19 maddelik sonuç bildirisi yayımlandı.


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.9.2017 13:13:32
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1117
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l