English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
15 Temmuz Şehitleri’ni Andık
Orjinal Resim

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, TSE’de düzenlenen törende 15 Temmuz Şehitleri anıldı. Genel Kurul Salonunda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan belgesel film de izlendi.

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz törende yaptığı konuşmada bir yıl önce sadece ülkemizdeki değil, bu ülkeye ümit bağlamış dünyadaki bütün kardeşlerimizin dualarıyla alt edilen bir olayın yaşandığını söyledi.

Milletimizin genlerindeki büyük bir millet olma gücünü hala kaybetmediğini ve bu genlerin dünya siyasetinde rol alabilecek güçte olduğunu belirten TSE Başkanı Korkmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler günlük yaşantımızda, iş ya da ailevi sorunlarla uğraşırken içimizdeki gerçek değerin ne olduğunu fark edemeyebiliyoruz. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki 15 Temmuz gecesi sokakta olan herkes kesinlikle kendi canından vazgeçmiş ve bu ülke için kendisini feda etmek üzere oraya gitmişlerdi. Her birisinin gözlerinde bunu görebiliyordunuz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalanırken sabah namazının farzını kılıyorduk. Orada kadınlarımız ve çocuklarımız da vardı. O bombalar atıldığında hiç kimsede bir kıpırdanma olmadı. O cami sarsıldığında hiç kimse safları terk etmedi, hiç kimse ses çıkarmadı. Herkes hocaya tabi oldu ve namazını kıldı.”

Bölgede bizim gücümüzü ortadan kaldırmak isteyenlerin karşısında siyaset yapacağız

Konuşmasında ülke içerisinde çok farklı siyasi gruplara, partilere ve derneklere mensup olunabileceğine dikkat çeken TSE Başkanı Korkmaz şunları söyledi: “Bu, demokratik ülkelerde en tabi haktır. Ülkemizde bulunduğumuz coğrafi konum itibarıyla siyasetle ilgilenmeme lüksüne sahip değiliz. Mutlaka siyasetle ilgilenmek zorundayız ama iki türlü siyasetle; Birincisi  fikrimize yakın grupları desteklemek için siyasetle ilgileneceğiz ama ikincisi ve en önemlisi de bu bölgede bizim rolümüzü çalmak isteyen, bizim gücümüzü ortadan kaldırmak isteyenlerin karşısında siyaset yapacağız. Ülkeler arası siyaseti ulusal siyasetle birlikte, ortaklaşa ve dengeleyerek düşünmezsek ülkemizi kan gölüne çevirme hevesinde olanların iştahlarını kabartmış oluruz.”

Şehitlerimizin Kanlarının Bedelini Ödeyecekler

15 Temmuz gecesi darbe hayaline kapılanların bu hayali gerçekleştirmiş olsalardı kimsenin o anda orada olma garantisi olmayacağını belirten TSE Başkanı Korkmaz darbe girişiminin başarılı olması durumunda bir daha geri dönmeyecek şekilde insanların götürüleceğini ve kimsenin de buna itiraz etme imkanın olmayacağını söyledi.

TSE Başkanı Korkmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elbette ki bu olağanüstü dönemlerde bütün dünyadaki iktidar savaşlarında, bazı olaylarda haksızlık ortaya çıkmış olabilir ama zaman içerisinde bu haksızlık düzeltilir, mutlaka hak sahibi hakkını alır diye düşünüyorum, Ancak darbe yoluyla iktidar sahibi olmak isteyenler iktidar olsalardı bu ortam asla olmayacaktı. Böyle bir konuşma ortamını da bulamayacaktık. Geçen sene yine söylemiştik. Sayın Cumhurbaşkanımız da zaman zaman söylüyorlar: “Merhamet ederseniz merhamet bulamazsınız.” Özellikle katliamı planlayanların merhamet görme hakları yoktur. Onlar şehitlerimizin kanlarının bedellerini ödeyecekler.”

Geleceğimizi milli iradenin seçtiği yöneticiler tayin edebilir

TSE gibi güzide bir kuruluşta görev yapanların toplumu aydınlatmak gibi bir görevi olduğunu da belirten Korkmaz “Orta Doğu’da artık Türkiye var. Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu milletin bu bölgede istemediği hiç bir şeyin olmayacağını herkes anlayacak. Bu düşünceye siz de sahip çıkarsanız, bu çok daha sesli ve hızlı bir şekilde anlaşılabilir.” dedi.

Milletimizin kendi bölgesinde milli siyasetini güdeceğini belirten TSE Başkanı Korkmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu milli siyaset çerçevesinde milletimiz  geleceğini güzel kılmak için kendi bağımsız iradesini ortaya koyacaktır. Bu milletin kendi özgür iradesiyle istiklaline sahip çıkması ve kendi istiklalini garanti altına almak için de bir siyaset vizyonu ve misyonu içerisinde olması hepimizin ortak dileğidir. Bu, hepimizin de çocuklarımıza emanet edeceği bir gelecektir. İçerideki siyasi çatışmalardan bu gerçeği unutmayalım. Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz olayının sebebi Türkiye Cumhuriyeti’nin artık bölgesinde kendi siyasetiyle hareket etme iradesini ortaya koymasındandır. Bunun başka hiçbir sebebi yoktur. Ülkemizin geleceğini ancak bu ülkenin insanları ve milli iradenin seçtiği yöneticileri tayin edebilir. Bu ülke  bulunduğu topraklarda ve etrafında kendi gelecek menfaatleri doğrusunda hareket eder. Bugün yaşadığımız olayların başlangıç noktası budur ve bundan sonra da sizlerin bu mantıkla iç siyaset yaklaşımlarına bakmanızı özellikle istirham ediyorum.”

TSE Başkanı Korkmaz konuşmasının sonunda TSE personeline 15 Temmuz etkinliklerine ve 15 Temmuz Şehitlerini anma törenlerine katılma çağrısında bulundu. 

 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.7.2017 19:22:03
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1009
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l