English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE Özbekistan Bilgi, Teknoloji ve Komünikasyon Bakanlığı ile işbirliği yapacak
Orjinal Resim

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, 10 Temmuz 2017 tarihinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleştirilen Özbek-Türk Test Merkezi’nin 20. Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Özbek-Türk Test Merkezi’nin Yönetim Kurulu toplantısında şirketin 2016 yılı faaliyetleri değerlendirildi, 2017 yıl planları görüşüldü. Toplantıda şirket bünyesinde OEKO-TEX 100 ve Enerji tasarrufu laboratuvarı kurulması, test cihazlarının alınması ve belgelendirme hizmetlerinin başlatılması kararlaştırıldı.

Toplantıda Özbek-Türk Test Merkezi’nin 2017 yılı için Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Özbekistan Standardizasyon, Metroloji ve Belgelendirme Ajansı (ÖZSTANDART) Başkanı Ahtam Haitov seçildi. 2018 yılında merkezin Yönetim Kurulu Başkanlığının TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz tarafından yürütülmesi kararlaştırıldı.

Toplantı bitiminde TSE Başkanı Korkmaz, ÖZSTANDART Ajansı Başkanı Ahtam Haitov ve Yönetim Kurulu üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Taşkent Büyükelçiliğini ziyaret

TSE Başkanı Korkmaz, Özbekistan programı çerçevesinde,  Türkiye’nin Taşkent Büyükelçiliğini de ziyaret etti. Büyükelçi Ahmet Başer Şen ile bir araya gelen TSE Başkanı, Özbekistan ile yapılması planlanan işbirliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Büyükelçi Şen, Özbekistan’da son dönemde yaşanan ekonomik ve ticari gelişmeler hakkında TSE Başkanına bilgi verdi.

TSE Başkanı Korkmaz Özbekistan Bilgi, Teknoloji ve Komünikasyon Bakanı ile görüştü

TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz ziyaret kapsamında Özbekistan Bilgi, Teknoloji ve Komünikasyon Bakanı Şerzod Şermatov ile de bir araya geldi. TSE Başkanı Korkmaz, Özbek Bakanla gerçekleştirdiği görüşmede TSE’nin Bilişim Teknolojileri alanındaki faaliyetlerini anlattı. Enstitünün bu alanda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olduğunu anlatan Korkmaz; Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirmesi (TS ISO/IEC 27001), Sızma Testi Yapan Firma Belgelendirmesi (TS 13638), Kriptolama Modülleri İçin Güvenlik ve Test Gereksinimleri (TS ISO/IEC 19790 & ISO/IEC 24759), Sızma Testi Yapan Personel Belgelendirmesi (TS 13638), Sızma Testi Yapan Firma Belgelendirmesi (TS 13638) yapıldığını belirtti. Görüşme sonucunda TSE ile Özbekistan Bilgi Teknoloji ve Komünikasyon Bakanlığı arasında işbirliği yapılması konusunda mutabakata varıldı.

 

 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.7.2017 16:47:14
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1339
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l