English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
TSE 56.Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Orjinal Resim

Türk Standardları Enstitüsü’nün 56. Olağan Genel Kurulu,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da TSE’nin 2016 yılı Faaliyetleri ile Kesin Hesabı’nın ve Yönetim Kurulu’nun ibrası gerçekleşti, 2016 yılı Denetleme Kurulu Raporu takdim edildi ve 2017 yılı bütçesi hakkında bilgi verildi.

TSE’nin 55. Olağan Genel Kurulu’nda boşalan Yönetim Kurulu ve Teknik Kurul üyelikleri için seçim de yapıldı.

TSE’nin boşalan Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Delegesi Uğur Büyükhatipoğlu, Kalkınma Bakanlığı Delegesi Abdullah Rıdvan Ağaoğlu, YÖK Delegesi Prof. Dr. Nizami Aktürk ve yedek üyeliğe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı delegesi Oğuz Hamşioğlu seçildi.

Genel Kurul’da boşalan Teknik Kurul asil üyeliklerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı delegesi Dr. Oğuz Hamşioğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı delegesi Mustafa Gümüş, yedek üyeliklere ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı delegesi Mahmut Türk ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı delegesi Ramazan Ersoy seçildi.

TSE Genel Kurulu, Başbakanlık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Genelkurmay, Sayıştay, TÜBİTAK, KOSGEB, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, TÜRKAK, YÖK ve TOBB temsilcilerinin bulunduğu 46 delegeden oluşmaktadır.


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 18.5.2017 17:18:43
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1645
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l