English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
İş Güvenliği İçin Milli Seferberlik
Orjinal Resim

Ölümlü iş kazalarının en fazla yaşandığı inşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak ve iş kazalarını en aza indirmek için harekete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TSE, DİSK, TOBB, HAKİŞ, TÜRKİŞ, İNTES, TESK, Türkiye Müteahhitler Birliği ve Yapı Denetimi Kuruluşları Birliği ile farkındalık yaratacak milli bir seferberlik başlattı.

13 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da 3. Havalimanında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve ilgili tarafların katılımıyla gerçekleştirilen törende “İnşaat Sektöründe Hedef Sıfır Deklerasyonu” imzalandı.

Altı başlıktan oluşan Deklerasyon, ilk olarak en fazla iş kazasının yaşandığı inşaat iş koluna yönelik olarak yürütülecek. Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları ve müfettişleri, iş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanındaki şantiyeleri ziyaret ederek, işçi ve işverenler ile bir araya gelecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Seferberliği, inşaat iş kolunun ardından, iş kazalarının yoğun yaşandığı tarım ve metal gibi sektörleri de kapsayacak.

Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu, Soma’daki maden kazasının 3. yılında iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı. Müezzinoğlu; “Bu olaydan ders alıp, kaybettiğimiz maden çalışanlarımızın hak ve hukukunu koruyabilmek adına sağlıklı yaşamlarını sürdürebilen bireylerin olduğu bir toplumu önemsiyoruz. Hala açığımız büyük. Bundan sonraki her 13 Mayıs günü bir önceki yılın muhakemesini yapacağız. Ayrıca gelecek yılın hedeflerini belirleyeceğiz. Toplumsal duyarlılığımıza odaklandığımız bir dönem olacak” dedi.

Törende Deklerasyona imza atan kamu kurumlarından biri olan TSE adına Genel Sekreter Mehmet Bozdemir konuşma yaptı. Enstitünün iş sağlığı ve güvenliği konusunda standardizasyon, belgelendirme, muayene gözetim, eğitim ve kalibrasyon alanlarında çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini anlatan Bozdemir, deklerasyonunun hayata geçirilmesinde de Enstitünün üzerine düşenleri eksiksiz yerine getireceğini vurguladı.

TSE hâlihazırda,  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirmesi, TS EN 12810 -1 Ön Yapımlı Bileşenlerden Oluşan Cephe İskeleleri standardı kapsamında cephe iskelelerinin belgelendirmesi, Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği kapsamında CE işareti Uygunluk Değerlendirme faaliyeti gibi belgelendirme alanlarında faaliyet göstermektedir. Enstitü ayrıca elektriksel ölçümler, iş ekipmanları periyodik muayenesi, kişisel koruyucu donanım şartname değerlendirmesi gibi muayene gözetim hizmetleri ve kalibrasyon hizmetleri de vermektedir.

TSE iş kazaları ve meslek hastalıkları açısından en riskli sektörler arasında yer alan Madencilik Sektörüne yönelik de hizmet vermektedir. 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 15.5.2017 16:15:31
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 1040
5. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve Dünya Helal Zir
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz Brüksel’de
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l