English l 
Detaylı Ara l 
E-Posta l 
Birinci
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
EĞİTİMLER
İLETİŞİM
Standardizasyon Faaliyetlerine Aktif Katılım İçin TSE-TOBB İşbirliğinde İlk Adım Atıldı
Orjinal Resim

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), sanayicilerimizin ulusal ve uluslararası standardizasyon faaliyetlerine katılımının arttırılması amacıyla işbirliği yapmak üzere çalışma başlattı. Bu kapsamda; TSE ve TOBB temsilcileri ile Ayna Komitelere aktif katılım sağlayan kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla 18 Nisan 2017 tarihinde TOBB’da Ayna Komite Üyeleri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Standardizasyon çalışmalarına Ayna Komiteler aracılığıyla etkin olarak katılan bilişim, beyaz eşya, inşaat, petrokimya gibi pek çok farklı sektörden firma temsilcisinin hazır bulunduğu toplantıda, Ayna Komitelere aktif katılım ve çalışmalarda motivasyonun sağlanması konularında karşılaşılan sıkıntılar ve bunlara ilişkin çözüm önerileri değerlendirildi.

Toplantıda firma temsilcileri, Ayna Komite üyelikleri sayesinde katıldıkları standardizasyon çalışmalarından kısa ve uzun vadede elde ettikleri kazanımları, bu çalışmalarla ilgili başarı hikâyelerini paylaştı.

Ayna Komite Üyeleri İstişare Toplantısında, ulusal ve uluslararası ticaretin temel unsurlarından olan standartların belirlenmesinde ülkemiz sanayicisinin daha aktif yer almasının stratejik önemine değinen katılımcılar, bu çalışmalara etkin katılım konusunda KOBİ’ler de dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki sanayicilerin farkındalığının arttırılması konusunda görüş birliğine vardı.

Ayna Komite üyelerinin paylaştığı tecrübe ve önerilerin, TSE ile TOBB arasında yapılması öngörülen işbirliğine rehberlik etmesi öngörülmektedir. 


| Paylaş |    
FaceBook ta paylaş Twitter da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.4.2017 13:19:10
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 2045
TSE, Demir-Çelik Sektörü temsilcileri ile bir araya geldi
TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, 2017 IDC Türkiye Kamu Biliş
E-HİZMETLER
Online Başvuru
Online Mali İşlemler
Tüm E-Hizmetler
Ayna Komite Başvurusu
DİĞER
Duyurular
Bölge Haberleri
Haber Arşiv
TSE HAKKINDA
Kuruluş ve Görevleri
Organizasyonu
TSE Mevzuatı
İLETİŞİM
Adres ve Telefonlar
Banka Hesap Numaraları
Bilgi Edinme
|
Web Sitesi Politikaları l 
Telif Hakları  l 
Rss l