TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu

Mehmet BOZDEMİR

TSE Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet BOZDEMİR, 1966 yılında Balıkesir’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğinde lisans ve Gazi Üniversitesi Kimya Bölümünde yüksek lisans eğitimlerini almıştır.

1987 yılında Türk Standardları Enstitüsünde çalışmaya başlamıştır. Ürün Belgelendirme ve Standard Hazırlama Daire Başkanlıklarında çalıştıktan sonra sırasıyla İthalat Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü, Kalite ve Sistem Belgelendirme Dairesi Başkanlığında Baş Denetçi, TSE Başkanlık Müşaviri, Personel ve Sistem Belgelendirme Merkezi Başkanlığında Merkez Başkanı, TSE Başkanlık Müşaviri, Genel Sekreter Yardımcılığı, Başkan Müşaviri olarak TSE İş Geliştirme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında Başkan Vekili ve son olarak TSE Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır.

2014-2015 yılları arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur. TS EN ISO 9001, TS ISO 10002, TS EN ISO 50001 ve IQ NET SR disiplinlerindeki yönetim sistemlerinde Baş Tetkik Görevlisi, TS 18001 ve TS EN ISO14001 disiplinlerindeki yönetim sitemlerinde Tetkik Görevlisi unvanlarına sahiptir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları üyeliklerinin yanı sıra, TÜRKAK ve TSE bünyesinde teknik konulara ilişkin Komisyon üyeliklerini yürütmüştür.

07.08.2018 tarihli ve 2018/66 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne atanmış, 02.08.2019 tarihinden itibaren Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü görevini vekaleten yürütmüştür. Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair 59 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine istinaden kurulan Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğüne, 16.05.2020 tarihli ve 2020/223 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atanmıştır.

ICAS Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türk Standardları Enstitüsünde Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca, Uluslararası Yasal Metroloji Komitesi (CIML), Avrupa Yasal Metroloji Teşkilatı (WELMEC) Komitesi, Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi ve Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Mehmet BOZDEMİR, evli ve iki çocuk sahibi olup yabancı dili İngilizcedir.

Eski Siteye Dön