Yönetim Sistemleri Başvurusu

Yönetim Sistemleri Başvurusu

İlgili yönetim sistemi standardı esas alınarak kuruluşlar tarafından aşağıdaki link üzerinden gerekli bilgiler doldurulup istenen veri girişleri sağlanarak başvuru gerçekleştirilebilir.

Yönetim sistemlerine online / e-devlet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız.

TS EN ISO / IEC 17021-1 Akreditasyonumuz gereği üçüncü taraflar için bilgilendirme dokümanları için tıklayınız.

Başvurularınız hakkında bilgi almak için ilgili TSE Belgelendirme Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

BAŞVURULARA HANGİ İŞLEMLER UYGULANIR?

Başvurular ilgili TSE Belgelendirme Müdürlükleri tarafından ön değerlendirmeden geçirilir.

Söz konusu değerlendirme sonunda bir eksiklik tespit edilir ise kuruluş yetkilileri ile irtibata geçilerek düzeltilmesi sağlanır.

Kuruluşun Yönetim Sistemi dokümanları yeterli bulunur ise belgelendirme için bir hafta belirlenerek teyit için kuruluşa bildirilir. Hafta kesinleşince TSE'ce ilgili “TSE Tetkik Ekibi” belirlenir. Belirlenen ekipteki Tetkik Görevlileri, kuruluşa gerçekleşecek tetkik programı ve özgeçmişlerini bildirir. Gerekiyorsa tetkikten önce firma ziyareti gerçekleştirilebilir.

Kuruluşça teyit edilen tetkik görevlileri yönetim sistemini belirlenen tarihlerde yerinde inceler. Kuruluşun ilgili Standard şartlarını karşılaması durumunda, TSE Yürütme Komitesi söz konusu kuruluş adına belge düzenlenmesine karar verir. Eğer bu incelemede kuruluşa belge verilmesine engel teşkil edecek uygunsuzluk söz konusu olursa, eksikliğin giderilmesi için süre tanınarak takip tetkiki yapılmasına karar verilebilir.

*Talep edilmesi halinde TSE Belgelendirme Müdürlükleri tarafından Belgelendirme tetkiki öncesinde ilgili Yönetim Sisteminde ön tetkik hizmeti de sunulmaktadır.

 

Eski Siteye Dön