Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Uyum Denetimi Hizmeti Sağlayan Personel ve Firma Belgelendirmesi

Belgelendirme Programı

Kamu kurum ve kuruluşları ile kritik altyapı hizmeti veren işletmelerde “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi”ne uyum denetimi faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda yol göstermek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi”  yayımlandı.

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi uyum denetimlerini gerçekleştirecek firma ve personelinin yeterlilik ve yetkinliklerini belirlemek amacıyla “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Uyum Denetimi Hizmeti Sağlayan Personel ve Firma Belgelendirme Programı”  hazırlanmıştır.

Belgelendirme programında Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi uyum denetimlerini gerçekleştirecek denetçi ve başdenetçi profilleri tanımlanmakta; bu doğrultuda başvuruların alınması, eğitim ve sınav faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, denetçi ve başdenetçilerin sertifikalandırılması, firmaların belgelendirilmesi,  sertifika ve belgelerin yenilenme süreci yer almaktadır.

Program kapsamında düzenlenecek eğitim, sınav ve belgelendirme faaliyetleri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve TÜBİTAK BİLGEM iş birliği ile yürütülecektir.

Firmaların ve personelin belgelendirilmesine ilişkin hususlar ile ücret çizelgeleri “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Uyum Denetimi Hizmeti Sağlayan Personel ve Firma Belgelendirme Rehberi” dokümanında yer almaktadır.

Belgelendirme programı 2021 yılı takvimi aşağıda yer almaktadır.

Eğitim Tarihleri: 15 Kasım 2021 – 3 Aralık 2021

Sertifikasyon Sınavı Tarihleri: 6 Aralık 2021

Denetçi / Başdenetçi sertifikasyonu başvuru adımları için tıklayınız.

 

BİLGİ İÇİN: Ferhat IŞIK

Tel: 312 416 62 39  

e-posta: ferhati@tse.org.tr

 


Dökümanlar (2)

Eski Siteye Dön