ÖLÇÜ ALETLERİ MUAYENELERİ

Tanker Sayaçları

Tanker sayaçları muayenelerine ilişkin sıkça sorulan sorular ve ilgili cevaplar aşağıda yer almaktadır.

 

TANKER SAYAÇLARI

Tanker sayaçlarının muayenelerin Şubat ayı sonuna kadar yaptırılması zorunlu mudur?

Tanker sayaçlarının muayenelerin Şubat ayı sonunda bitirilmesi gerekliliği şeklinde bir zorunluluk Yönetmelikte bulunmamaktadır. Şubat ayı sonuna kadar başvuruların alınması gerekmektedir. Geçici damgası olan tankerlere mal satışında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Periyodik muayeneler yönetmelik gereği yılsonuna kadar, tamir ayar sonrası muayeneler ise başvuru sonrası en geç 90 gün içinde yapılacaktır.

 

Tamir Ayar Servisi olarak işlem yaptıktan sonra tamir ayar defterimize ilgili girişleri yapmakta ve kayıt etmekteyiz. Bunun haricinde tarafınızca giriş yapılmasını istediğiniz harici bir kayıt ekranı var mıdır?

Tamir ayar sonrası başvurularda şimdilik Damga Sökme Tutanağını başvuru esnasında yüklemeniz yeterlidir. Damga Sökme/Geçici Damgalama Tutanağı'nın bakanlığımızın web sayfasından indirilebilmektedir. (İndirmek için tıklayınız.

 

Başvurular esnasında muayenenin nerede yapılacağına dair adres alanı mevcut. Burada firmanın kendi adresini veya yeni bir adresi tanımlayabiliyoruz. Söz konusu ölçü aletleri tankerler üzerinde olduğundan mobil durumdadır. Başvuru yaptığımızda herhangi bir il için sizlerden nasıl destek alacağız?

Başvuruların alınmasını müteakip planlama sorumlularımız sizlerle iletişime geçecektir.

 

TSE'nin ölçü kabı var mı tamir ayar firmasından talep edilecek mi?

TSE'nin ölçü kabı da mastermetresi de bulunmaktadır. Ancak ihtiyaç olması halinde (fuel oil, büyük kapasiteli sayaçlar vb. özel durumlarda) tamir ayar firmalarının referans ekipmanları da kullanılabilmektedir.

 

Eski Siteye Dön