Ulusal ve Uluslararası Hizmet Kapsamlarımız

ASHGHAL Yetkilendirilme Kapsamı

Türk Standardları Enstitüsü(TSE), Katar’da tüm altyapı projelerinin ve kamuya ait binaların planlanması, tasarımı, satın alması ve inşaatından tek sorumlu kurum olan Kamu İşleri Otoritesi (Public Works Authority – ASHGHAL) tarafından yetkilendirildi.

Böylece; Katar’da yapı sektöründeki projelerde kullanılan belirli ürünler için TSE’den alınan deney raporları ASHGHAL tarafından kabul edilmekte ve yapı sektöründe kullanılması mümkün olacak.

Ayrıca ASHGHAL, Katar’daki projelerde kullanılacak ürünler için uygulanacak standartları belirlemek üzere Katar İmalat Standartları (Qatar Construction Specifications – QCS) dokümanını yayınlamaktadır.

Katar’a ihracat yapan ülkemiz üreticileri ve ihracatçılarımızın QCS’te geçen ilgili ürün standartlarına göre Enstitümüzden deney raporlarını almaları, ürünlerin Katar’da kabul edilmesi bakımından önem taşımaktadır.

Enstitümüzün yetkilendirilme kapsamı aşağıdaki linkteki PDF dokümanında yer almakta olup, ilgili bölümde geçen standartlara göre verilen deney raporları ASHGHAL tarafından kabul edilecektir.

 

 

Deney Laboratuvarlarımız Kapsamları´na aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;


Dökümanlar (1)

Eski Siteye Dön