ŞAHİN´DEN DÜNYA KALİTE GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler 1990 yılında, kalitenin refah artışına ve kurumsal gelişmeye katkısı konusunda dünya çapında farkındalığı artırmak amacıyla Kasım ayının ikinci perşembe gününü “Dünya Kalite Günü” olarak kutlanması kararı aldı. Bu çerçevede bu yıl 10 Kasım Dünya Kalite Günü olarak kutlanmaktadır.
 
Bilinçli tüketicilerin, mal ve hizmetlerin kalitesinin yüksek olmasını daha fazla talep eder hale gelmesi, toplumsal gelişme ve rekabetçi ekonomi adına önemli bir gelişmedir. Hizmet sunanlar da bu beklenti doğrultusunda kurumsal olarak kendilerini yenilemekte, verimlilik, müşteri memnuniyeti, çevrenin korunması, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda çalışma yapmaktadır.
 
Bugün tüm sektörlerde uluslararası standartlarda, müşteri beklenti ve memnuniyetine uygun mal ve hizmet üretimi rekabetin temel şartı haline gelmiştir. Bu da ancak kuruluşlarda tasarımdan üretime, personel politikasından pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan Kalite Yönetim Sistemlerinin uygulanmasıyla mümkün olabilmektedir.
 
TSE, küresel düzeyde kalite ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmekte, uluslararası kuruluşların yönetim mekanizmalarında görevler almakta, burada politika ve stratejiler geliştirmektedir. Enstitümüz bu faaliyetleri ile üretici ve tüketicilerimizin bu mekanizmalarda temsiline ve ülkemiz lehine kararlar alınmasına hizmet etmektedir. 
 
Kalite anlayışının özünü oluşturan; dijital dönüşüm, sürdürülebilir büyüme, inovasyon, müşteri memnuniyeti, verimlilik ve risk yönetimini esas alan hizmet anlayışı ile Enstitümüz, üyesi olduğu ISO, EOQ, IEC, CEN, CENELEC, SMIIC, IQNet gibi uluslararası teşkilatlarla koordineli olarak faaliyetlerini yürütmektedir.
 
TSE, yurt içinde ise gerek yönetim sistemlerinin kurulması ve personelin yetişmesi sürecinde verdiği eğitim desteği, gerekse de belgelendirme ve sonrasında yaptığı denetimlerle ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarda kalite altyapısının yaygınlaşmasına hizmet etmektedir. Aynı zamanda dinamik bir ekonomi ve toplumsal yapıya sahip olan ülkemizde her alanda kalite altyapısının gelişmesi için çalışmaktadır. 
 
Kalite anlayışının kamuoyu nezdinde farkındalık oluşması yönünde faaliyetlerini yürüten Enstitümüz, kalitenin gücünün özümsenmesi ve yaygınlaşmasına büyük önem vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Kalite Günümüz kutlu olsun. 
 
 
 
 
Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön