İŞ BİRLİĞİMİZ ÜLKELERİMİZİN ULUSLARARASI REKABETTE GÜCÜNÜ ARTIRACAK

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin, Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayet Veliyev ve beraberindeki heyeti kabulünde yaptığı konuşmada “Azerbaycan Teknik Üniversitemiz ile Türkiye ve Azerbaycan’ın kalite alt yapısını güçlendirilmesi için çalışacağız. Ülkelerimizin uluslararası rekabette gücünü artıracağız. Mühendislik ve test hizmetleri alanlarında iş birliklerini geliştireceğiz. Eğitim ve araştırma faaliyetlerinde fizibilite çalışmaları yürüteceğiz.” dedi.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayet Veliyev ve beraberindeki heyet, Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Mahmut Sami Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette Şahin ve Veliyev, Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin uluslararası norm ve standartlara uygunluğunun sağlanması, ikili iş birliği potansiyellerinin değerlendirilmesi ve üniversite - sanayi iş birliği konusunda istişarelerde bulunuldu.

Kabulde konuşan TSE Başkanı Şahin, kardeş ülke Azerbaycan’a verdiği özel öneme istinaden Başkanlık görevindeki ilk yurt dışı seyahatini Azerbaycan’a planladığını ifade etti. TSE’nin Azerbaycan Teknik Üniversitesi’ne desteğinin devam edeceğini böylece iki kurum arasındaki ilişkilerin daha gelişeceğini söyleyen Şahin, “Enstitümüz tarafından Azerbaycan’daki muhtelif paydaşlarımıza bilgilendirme toplantıları yapılarak personel kapasite geliştirme ve kalite altyapılarını iyileştirme konularında destek vermekteyiz. Azerbaycan Teknik Üniversitemiz ile Türkiye ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın kalite alt yapısını güçlendirilmesi için çalışacağız. Ülkelerimizin uluslararası rekabette gücünü artıracağız. Mühendislik ve test hizmetleri alanlarında iş birliklerini geliştireceğiz. Eğitim ve araştırma faaliyetlerinde fizibilite çalışmaları yürüteceğiz. Ayrıca ihtiyaçlar kapsamında laboratuvar alt yapı planlanması üzerinde çalışacağız.” dedi.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Veliyev de, TSE’nin tecrübesinden ve Azerbaycan’daki kapsamlı faaliyetlerinden duyduğu memnuniyetini belirtti. Veliyev, üniversite - sanayi iş birliği kapsamında TSE ile iş birliğini geliştirmeye hazır olduklarını söyledi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön