TSE VE KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) arasında laboratuvarların ortak kullanımı, akademisyenlere standartlara erişiminin ve standardizasyon bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol İmza Törenine; TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı katıldı.  Şahin ve Çuvalcı, kurumsal ve ulusal yarar adına yapılacak iş birliğinin genel şartlarını belirledi. Törende ayrıca, TSE ve KTÜ’nün sahip olduğu laboratuvarın ortak kullanımı, akademisyenlerin standartlara erişiminin yaygınlaştırılması, üniversitede kalite yönetim sistemlerinin sürdürülebilir kılınmasıyla birlikte standardizasyon ile kalite bilincinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi konularında mutabık kalındı.

Yapılan görüşmenin ardından iş birliği protokolünü TSE Başkanı Şahin ile KTÜ Rektörü Çuvalcı birlikte imzaladı.

TSE’den KTÜ’ye 2 Eğitim 

Protokol kapsamında TSE Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü ile koordinasyon içerisinde; 10-12 Mayıs 2022 tarihlerinde KTÜ Medikal Tasarım ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezine TS EN ISO 13485 Tıbbi cihazlar - Kalite Yönetim Sistemleri - Düzenleyici amaçlar için gereklilikler standardı kapsamında eğitimler verildi.

Ayrıca Bilgi Güvenliği Teknolojileri alanında da KTÜ’nün Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına, Bilgi Teknolojisi - Güvenlik Teknikleri - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri - Gereksinimler standardları kapsamında eğitimler verilecek.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön