TSE´den Uluslararası Kalibrasyon Hizmeti

Türkiye’de farklı sektörlere hizmet veren Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Gebze Kalibrasyon Müdürlüğü, teknik deneyim ve donanımı ile uluslararası alanda da tercih edilir laboratuvarlar arasında yer almaya devam etmektedir.

Bu bağlamda 10-13 Ocak 2022 tarihleri arasında, Sudan’ın resmi ölçüm kuruluşu olan Nano For Measurement firmasının talebi üzerine laboratuvarlararası karşılaştırma ölçümleri düzenlenmiştir. Kuruluş, sıcaklık kalibrasyonu alanında gerçekleştirilen karşılaştırma ölçümlerinin yanı sıra, kalibrasyon hizmeti için de TSE’yi tercih etmiştir. Basınç kalibratörleri, mastar setleri, tork dönüştürücüleri, ağırlık setleri, direnç termometreleri, elektriksel kalibratörler ve yüksek gerilim ölçüm cihazlarının kalibrasyonu için TSE’yi tercih eden kuruluşun yetkilileri, TSE’nin uluslararası alanda büyük bir aktör olduğunu ifade ederek, ölçüm kabiliyeti ve uzman personelleri sebebiyle TSE ile işbirliğine devam etme isteğini vurgulamıştır. 

İlgili ziyaret esnasında, Sudanlı laboratuvar yetkilileri tarafından TSE ile işbirliğine devam edilmesinin istenildiği iletilmiş ve laboratuvarlar arası karşılaştırma ölçümleri için TSE ile yeni işbirlikleri yapılmasına dair fikir birliğine varılmıştır.     

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön