KAYAPINAR BELEDİYESİNE KALİTE YÖNETİM SİSTEM BELGESİ

Kayapınar Belediyesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı.

Belediyenin Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen törende konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, yeşil ve yaşanabilir alanı ve sahip olunan tüm değerleri koruyarak gelecek nesillere bırakmanın kolay bir iş olmadığını söyledi.

Şahin, temelde insana saygı olmadığı müddetçe hiçbir projede başarı elde edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, şeffaf, katılımcı, hesap verebilir bir yönetim anlayışının benimsenmemesi halinde kalite yönetim sistemi ve belgeyle taçlandırılmanın mümkün olmayacağını ifade etti.

Kayapınar Belediyesinin sunduğu belediyecilik hizmeti kapsamında hizmet kalitesini, farkındalığını, yeterliliğini artırarak, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, güler yüzlü, adil, şeffaf, tarafsız ve insan odaklı hizmet sunduğunu da belirten Şahin, “Bu belgelendirme ile diğer belediyeler ile arasındaki farkı daha da açacağına inanıyorum. Ayrıca çalışmalarını büyük bir özveri ile yürüten Kayapınar Belediyesi'ne, Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 “TSE’nin diğer belgelerini de almayı düşünüyoruz”

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç ise; " TSE'den Kalite Yönetim Sistem Belgesini aldıktan sonra çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek. Bu çalışmaları yenileyip, geliştirmemiz gerekiyor. Bundan sonra TSE'nin diğer belgelerini almayı da düşünüyoruz. Kalite Yönetim Belgemizin kentimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral ise Kayapınar Belediyesi'nin Kalite Yönetim Sistem Belgesi almasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Ajans olarak bugüne kadar bu belgeyi almaya hak kazanan 11 kurum ve kuruluşa destek verdik. Bu süreçte katkı sunan herkese teşekkür ediyor ve belgenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından TSE Başkanı Prof. Dr. Şahin, Belediye Başkan Vekili Koç'a "TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi"ni teslim etti.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön