IQNET GÜNÜ

Türk Standardları Enstitüsünün (TSE) 2008 yılından beri tam üyesi olduğu Uluslararası Belgelendirme Ağı (IQNET), bu yıldan itibaren her yılın 11 Kasım gününü ‘IQNET Günü’ olarak kutlamaya başladı. IQNET Günü’nün ilk sloganı ise “We are IQNET – Biz IQNET’iz” olarak belirlendi.

TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş’ın 2017’den beri Başkan Yardımcılığı ile Eşdeğerlilik Değerlendirme ve Üyelik Daimi Komitesi (SCPM) Başkanlığı görevlerini yürüttüğü IQNET’in üyeleri tarafından verilmiş olan yaklaşık 360.000 yönetim sistemi belgesi, IQNET üyesi kuruluşlar tarafından karşılıklı olarak tanınıyor.  Bu sayı dünyadaki yönetim sistemlerinin beşte birine tekabül ediyor.

1989 yılında kurulan IQNET, dünyada yönetim sistemleri özelinde kurulan ilk birlik olmakla birlikte, aynı zamanda temsil ve güvenilirlik yönlerinden dünyadaki en önemli uygunluk değerlendirme çatı teşkilatlarından biri olarak biliniyor. Merkez teşkilatı İsviçre’nin başkenti Bern’de olan IQNET, 34 farklı ülkeden 36 lider kuruluşun üyeliğine sahip.

IQNET’e üye olan kuruluşlardan alınan yönetim sistemi belgeleri, müşterilerin büyüklüğü, kapasiteleri ve hizmet kollarından bağımsız olarak, IQNET üyesi kuruluşlar tarafından imzalanan Çok Taraflı Tanıma Anlaşması gereği tüm üye kuruluşlar tarafından tanınıyor.

Farklı ülkelerden tüm yerel paydaşlara uluslararası tanınırlık yoluyla yeni kapılar açan 11 Kasım IQNET Günü’nü TSE olarak biz de kutluyoruz.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön