TED ÜNİVERSİTESİ´NE GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

COVID-19 salgın döneminde öğrencilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak amacıyla her türlü önlemi hayata geçiren TED Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerinden başarıyla geçerek “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni almaya hak kazandı.

TED Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilen belge törenine, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve akademisyenler katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, üretim, eğitim, sanayi vb. alanlarda süreç boyunca salgına yönelik çeşitli adımlar attıklarını kaydetti.

Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Kılavuzu’na uygun ve özgün program geliştirerek “Güvenli Kampüs” belgelendirmesini başlattıklarını söyleyen Şahin, “Şubat ayı sonundan itibaren Enstitümüze başvuran, gerekli koşulları sağlayan kamu ve vakıf üniversitelerimizi denetleyerek Güvenli Kampüs Belgesi ile belgelendirdik” dedi.

TSE Denetçilerinin etik değerlere saygılı, çağdaş ve laik kurumsal kimlik, eğitim ve araştırmada mükemmellik, kalite ve değerlendirme kültürü, iş birliği ve ortak çalışma ile paydaş katılımı gibi temel değerleri benimseyen TED Üniversitemizi denetlediğini ifade eden Şahin sözlerine şöyle devam etti:

“Kampüs içerisinde sağlıklı ve temiz ortamları geliştiren, hijyen koşullarını sağlayan, enfeksiyon kontrol önlemlerini uygulayan Üniversitemiz denetimlerimizi geçerek Güvenli Kampüs Belgesini almaya hak kazandı. Güvenli Kampüs Belgemiz, Üniversitemize hayırlı, uğurlu olsun. Bu belgenin hazırlanmasında, süreçlerin yürütülmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ve TED Üniversitesinin kıymetli personeline teşekkür ediyorum.”

TED Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise, pandemi döneminin başlangıcından itibaren tüm korunma tedbirlerini hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirterek; “YÖK-TSE iş birliğiyle hazırlanan kılavuzun gereklerini en iyi şekilde yerine getirerek yaptığımız başvurudan olumlu sonuç aldık. Böylece TSE Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandık” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön