TSE 360 PROJESİNE eTR ÖDÜLÜ

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın (TBV) düzenlediği “15. eTürkiye (eTR) Ödülleri” sahiplerini buldu. "Kamudan İş dünyasına e-Hizmetler Kategorisi"nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "TSE 360 Projesi" ödüle layık görüldü.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın düzenlediği “15. eTürkiye (eTR) Ödülleri” töreni çevrim içi olarak gerçekleştirildi. "Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler", "Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler", "Kamudan Kamuya e-Hizmetler", "Küçük Ölçekli Belediye", "Orta Ölçekli Belediye" ve "Büyük Ölçekli Belediye" kategorilerinde çok sayıda projenin başvurduğu “eTürkiye Ödülleri”nde 23 proje, uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda finale kalmaya hak kazandı.

Finale kalan projeler akademi, STK ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşturulan 9 kişilik jüri tarafından oylanarak her kategorinin kazananı belirlendi.

"Kamudan İş dünyasına e-Hizmetler Kategorisi"nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "TSE 360 Projesi", "Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler Kategorisi"nde Sağlık Bakanlığı "Hayat Eve Sığar (HES)", "Kamudan Kamuya e-Hizmetler Kategorisi"nde İçişleri Bakanlığı "Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (AYDES)" ödüle layık görüldü.

15. eTR ödülleri Yürütme Kurulu Özel Ödülü’nü ise salgın boyunca yoğun şekilde çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanlığı’nın projelerinden “Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS)” kazandı.

Ayrıca, önceki yıllarda eTR ödülü alan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “En İyi Gelişim Gösteren Proje” Ödülü, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Orman Yangılarını Havadan İzleme, Değerlendirme ve Yönetme Platformu Projesi’ne (ORDEP) verildi.

TSE 360 MÜŞTERİ PORTALI NEDİR?

TSE 360 Müşteri Portalı; bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması için geliştirildi. Portal ile hizmetler kısa sürede ve daha az evrakla elektronik ortamda sunulmaya başlandı. Müşteri memnuniyetini artıran portal, aynı zamanda kaynak israfının önüne geçti. Tüm kurumlara eğitim ve sınav başvurularını elektronik ortamdan yapma imkanı getiren portal, sertifikaların e imzalı olarak sistem üzerinden alınmasını sağlıyor.

eTR ÖDÜLLERİ

TÜSİAD ve TBV tarafından, ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin ve rekabet gücünün artırılmasına; şeffaf ve etkin kamu yönetiminin oluşturulmasına katkıda bulunacak bilgi toplumuna dönüşümün gerçekleştirilmesi, birer sivil toplum örgütü olarak katkıda bulunmanın görevleri olduğunu düşünülerek 2003 yılında eTR ödülleri oluşturuldu.

eTR ödülleri ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesiyle bu yöndeki uygulamaların yaygınlaştırılmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Kamu kurumlarının eDevlet uygulamalarını hızla gerçekleştirmeleri, özel sektörün ise söz konusu dönüşüme destek olacak çalışmaları sürdürmesi yönünde özendirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca dönüşümden doğrudan etkilenecek toplumun bireylerinin, dönüşümü doğru algılamalarını sağlamak üzere bilgilendirilmesi hedefler arasında yer alıyor.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön