ATILIM ÜNİVERSİTESİ´NE GÜVENLİ KAMPÜS BELGESİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) denetimlerini geçen, kampüs içerisinde sağlıklı ve temiz ortamları geliştiren, hijyen koşullarını sağlayan, enfeksiyon kontrol önlemlerini uygulayan Atılım Üniversitesi, Güvenli Kampüs Belgesi ile belgelendirildi.

Atılım Üniversitesi’nde düzenlenen Belge Törenine; TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, üretim, eğitim, sanayi vb. alanlarda süreç boyunca salgına yönelik çeşitli adımlar attıklarını kaydetti.

Hayatın sürdürülebilirliğinin önemine odaklanarak çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Şahin, “İlk adımımız üretim ayağıyla ilgili oldu. Sanayide üretimi nasıl sürdürebiliriz diye baktık. Ardından hizmet sektörü ve alışveriş merkezleri geldi. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz Okulum Temiz belgelendirme modelini hazırladık. Sonra YÖK ile birlikte Güvenli Kampüs Belgesini yürürlüğe koyduk. Turizm Bakanlığı ile geçen Haziran ayında sezonun açılmasını teminen Güvenli Turizm Belgelendirme modelini hazırladık. Aşağı yukarı bu konuda Dünya Sağlık Örgütünün almış olduğu kararlar, ülkelerin Bilim Kurulları tarafından alınmış olan kararlar, sendikaların ve iş sağlığı güvenliği konusunda çalışanların uygulamaları, çok uluslu kurumsal şirketlerin iyi uygulamaları, bütün bunları bir şekilde bir araya getirerek bu modeller çerçevesinde bir üçüncü göz olarak belgelendirme gayretinde olduk” dedi.

Bu süreci birlikte çalışarak atlatacaklarını söyleyen Şahin, “Takdir ederseniz bu tür işler bir liderlik gerektiriyor. Bir de buna inanmış bir takımın olması icap ediyor. Çünkü bu fotoğrafını çektiğiniz haliyle kalan bir şey değil. Bunu sürekli güncellemeniz ve takip etmeniz gerekiyor. Hatta mücadele ettiğimiz konuyla ilgili herhangi bir değişiklik olduysa onları da gözleyip hayata geçirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Pandemi sürecinde eğitimin aksamaması için yapabilecekleri her şeyi yaptıklarını söyleyen Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ ise şöyle dedi:

TSE’nin Güvenli Kampüs Belgesi verdiğini öğrendikten sonra arkadaşlarla hızla temasa geçerek çalışmalara başladık ve geçtiğimiz hafta yapılan denetimlerin ardından bu belgeyi almaya hak kazandık. TSE’ye, Üniversite çalışanlarımıza bu konudaki desteklerinden ötürü özellikle teşekkür etmek istiyorum.”

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön