TSE TANKER MUAYENE MERKEZİ, SAMSUN´DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

TSE’nin tehlikeli madde ve kombine taşımacılık faaliyetlerinde kullanılan araçların, muayene ve kontrol faaliyetlerinin yaygınlaştırılması, hizmetin yerinden sunulması ilkesi doğrultusunda Samsun muayene merkezi kurulum faaliyetleri tamamlandı. TSE uzmanlarınca merkezde muayene faaliyetlerine başlandı.

Çözüm ortağı modeli ile bir firma tarafından kurulan muayene ve kontrol merkezi, TSE uzmanları tarafından, tehlikeli madde taşımacılığı kapsamında ilk tanker muayenesini gerçekleştirdi.

-Karadeniz ve Doğu Anadolu’da faaliyet gösteren lojistik firmalarına hizmet sunacak

TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı yaptığı açıklamada, “Kurulan muayene/kontrol merkezi sadece tehlikeli madde taşımacılığı muayene/kontrol faaliyetlerini yürütecek bir merkezden öte, TSE araç kontrol hizmetlerinin sunumunu da kapsayacak bir kompleks olacak. Kurulan merkezde araç tadilat projeleri (AİTM) faaliyetleri kapsamında proje onayları ile birlikte fiziki araç kontrolleri, tadilatı gerçekleşen araçların fiziki araç kontrolleri, ambulans ve acil sağlık araçları araç kontrolleri, tehlikeli madde taşımacılığı kapsamında (akaryakıt, kimyasal tankerleri vb.) ADR/taşıt uygunluk belgesi muayeneleri, basınçsız tankların muayeneleri, akaryakıt tankları, basınçsız tankların muayeneleri, kimyasal tankları, basınçsız tankların muayene ve kontrolleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda komplekste üç uzmanımız tam zamanlı olarak görev yapacak. Özellikle akaryakıt dağıtım sektöründe dolum tesisleri ile önemli bir lojistik merkezi olan ilimizdeki lojistik hizmeti sunan kurum ve kuruluşların daha önce bu hizmetleri ülkemizdeki farklı illerdeki muayene merkezlerinden aldığı düşünüldüğünde, bu kompleks Samsun açısından önemli bir eksikliği giderecektir. Bu anlamda muayene merkezimiz ilimizdeki depolardan ikmal yapan tüm Karadeniz ve Doğu Anadolu’da faaliyet gösteren lojistik firmalarına da hizmet sunacaktır” dedi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön