MAN TÜRKİYE A.Ş.´YE GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE)  Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, MAN Türkiye A.Ş.’nin Akyurt’taki üretim tesisini ziyaret etti. Ziyarette konuşan TSE Başkanı Şahin, “Kuruluşlarımız, tesislerinde güvenli ve hijyenik üretim yapmak istiyorlarsa, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan kuralların tamamına dikkat etmeliler.” dedi.

İşletme hakkında bilgi alan Şahin, TSE’nin Covid-19 salgının ilk gününden itibaren attığı her adımda insanı ve emeği öncelediğini kaydetti. Alınan önlemlerle beraber birçok kolaylaştırıcı uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Şahin, “Enstitümüz, tüm kaynak ve imkanlarını salgınla mücadelede seferber etti. Bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla; damlacık veya temas yoluyla bulaşan Covid-19’a yönelik olarak kuruluşların çalışanlarını, ziyaretçilerini, tedarikçilerini, bakım personelini vb. korumaya yönelik sanayi kuruluşları için hijyen uygulamaları ile kontrol tavsiyelerini içeren Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nu hazırladık.” dedi.

TSE’nin hazırladığı kılavuzun, firmalara salgınla mücadele ederken yol göstermekle kalmadığını ifade eden Şahin, “Kuruluşların salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan ‘güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik üretim’ standartlarına uygun üretim yapabilmesi için bir rehber görevi görüyor. Salgın sonrası normalleşme döneminin ihtiyacı olan, kuruluşların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesini de sağlıyor. Süreçlerini kılavuza uygun yürüterek denetimi geçen kuruluşlarımızı COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile belgelendiriyoruz. Kuruluşlarımız, tesislerinde güvenli ve hijyenik üretim yapmak istiyorlarsa, kılavuzumuzda yer alan kuralların tamamına dikkat etmeliler.” diye konuştu.

Ziyarette MAN Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Ufuk Doğrusöz, fabrikalarının Covid-19 pandemisi sürecinde aldığı önlemleri anlattı. Konuşmaların ardından TSE Başkanı Adem Şahin tarafından Genel Müdür Ufuk Doğrusöz’e COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi takdim edildi.  

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön