BUSKİ´YE ÇİFTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nü (BUSKİ) TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi ile belgelendirdi.

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Şahin, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’nin önemine değindi. Sistemin müşteri şikayeti ile karşılaşılan durumlarda kuruluşlara nasıl yol gösterdiğine anlatan Şahin, “Bu standart; müşterilerini memnun etmeyi onlara beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen, ister özel kuruluş, ister kamu kuruluşu veya gönüllülük esasına dayalı sektörler olsun her tür ve boyuttan işletmenin uygulayabileceği bir standarttır.” dedi.

“Kaynaklar etkin kullanılır”

Enerjinin verimli kullanılmasının zorunluluk olduğunun altını çizen Şahin, “TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin uygulanmasıyla; enerji politikası resmiyet kazanır, enerji tüketiminin sistematik bir yaklaşımla yönetilmesiyle masraflarda düşüş olur. Çevre korunur, kaynaklar etkin kullanılır, sera gazı emisyonu azaltılır ve mevzuata uyum sağlanır.” diye konuştu.

“Bursamıza hayırlı olsun”

Başkan Alinur Aktaş da, Büyükşehir Belediyesi olarak BUSKİ marifetiyle bir yandan iklim değişikliği ve hidrolojik kuraklığın beraberinde getirdiği olumsuzluklar ile mücadele ederken diğer yandan mükemmel kurum olma yolunda kararlı çalışmalar sürdürdüğünü söyledi. Kalite belgelerinin Bursa’ya hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Aktaş, Bursalılara hak etmiş oldukları mükemmellikte hizmeti götürmek için canla başla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından TSE Başkanı Şahin, yönetim sistemleri belgelerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teslim etti. Ziyarette TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç de hazır bulundu.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön