TSE´den Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi´ne Kalite Yönetim Sistem Belgesi

Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEHAYMER), Türk Standartdları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen kalite denetimlerinden başarıyla geçerek Türkiye’deki tüm laboratuvar hayvanları uygulama ve araştırma merkezleri arasında “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistem Standardı Belgesi” alan ilk merkez oldu.

TSE tarafından alınan belgenin önemine değinen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz birimleri ulusal ve uluslararası denetleme ve değerlendirme kuruluşları tarafından hem hizmet hem de altyapı olanakları bakımından kalitesini tescillenmeye devam ediyor. EGEHAYMER  ‘TS EN ISO 9001:2015’ Kalite Belgesini üniversitemiz bünyesinde alan ilk birim oldu.

TSE dünyanın en büyük belgelendirme ağı olan IQNet üyesi. Belgenin TSE’den alınması bu bakımdan büyük önem arz ediyor. Çünkü bu belge Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyada birçok ülkede geçerli olan bir belge durumundadır. Ülkemizdeki tüm laboratuvar hayvanları uygulama ve araştırma merkezleri arasında da alan ilk merkez olması da bizler için gurur kaynağı. Bu belge kapsamında merkezimizin üç önemli faaliyet alanı olan üretim, tedarik, satış bölümlerinin tamamı belge kapsamına alındı.  Belgenin alınma sürecinde emeği geçen Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetimimizi tebrik ediyorum” dedi.

  “Kalite Yönetim Sistemi uygulanması stratejik bir karar”

EGEHAYMER Müdürü Prof. Dr. Murat Olukman ise, “Mevcut koşullarımız değerlendirildikten sonra ayrıntılı bir araştırma neticesinde TSE’ye belgelendirme için başvurulmasına karar verdik. Kalite Yönetim Sisteminin uygulanması, kuruluşun genel performansını artırmaya yardımcı olması ve sürdürülebilir kalkınma girişimlerine sağlam bir temel oluşturması bakımından, kuruluş açısından stratejik bir karardır. İlk olarak mevcut idari personelin kalite eğitimleri tamamladık ve sertifikalandırdık. Sonrasında ise gerekli dosya hazırlıkları yaparak başvurumuzu gerçekleştirdik. TSE denetiminden başarıyla geçen merkezimiz üç yıl boyunca kalite belgesi almaya hak kazandı” diyerek konuşmasını noktaladı.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön