Beştepe Koleji´ne Okulum Temiz Belgesi

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan kriterleri sağlayan ve denetimleri tamamlanan Beştepe Koleji, “Okulum Temiz” Belgesi ile belgelendirildi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ardından bazı sınıflara kapılarını açan okullara "Okulum Temiz" belgesi verilmeye devam ediyor. Okulum Temiz belgesi ile belgelendirilen okullarına arasına Beştepe Koleji de eklendi. Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan kriterlerini tamamlayan Beştepe Koleji, Okulum Temiz Belgesi ile belgelendirildi.

İncek Kampüsünde düzenlenen Okulum Temiz töreninde konuşan Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Sekreteri Aykut Kırbaş, kılavuzun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Öğretmenlerin Türkiye’nin geleceğini şekillendirdiğini söyleyen Kırbaş, “Emeklerin meyvesini gördüğümüz bir çalışma oldu. Çocuklarımızın güvenli, temiz ve hijyenik ortamlarda olması için TSE olarak katkımız olduysa ne mutlu bizlere” dedi.

Beştepe Koleji Okullar Koordinatörü Şule Erkan da eğitimciler olarak bilim ve bilinci buluşturduklarını ifade etti. Erkan, Covid-19 ile mücadele kapsamında önlem aldıklarını ve yüz yüze eğitime de hazır olduklarını söyledi.

Tören sonunda Okulum Temiz Belgesi, TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş tarafından Beştepe Koleji Okullar Koordinatörü Şule Erkan’a verildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön