Yenimahalle Belediyesi Havuzlarına "Güvenli Hizmet Belgesi"

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yaptığı denetimlerin ardından Yenimahalle Belediyesi’nin 4 ayrı yüzme havuzunu  “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” ile belgelendirdi.

“Birçok yapıyı referans alıyoruz”

Yenimahalle Belediyesi’nde düzenlenen belge töreninde konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, pandemi sürecinde ülkelerin kendi kendine yetebilme kabiliyetinin büyük önem taşıdığını belirtti. Yapılan çalışmalarda süreklilik olacağına inandığını belirten Şahin, “Toplum olarak üretimin, hizmetin, ticaretin ve çalışma hayatının devamlılığını, hayatın her alanında süreklilik konusunun ne kadar önemli olduğunu bu süreçte fark ettik. TSE olarak biz de hayatın herhangi bir kesintiye uğramadan devam edebilmesi adına birçok tedbir geliştirdik. Eğitim, turizm, ticaret gibi birçok alanda güvenli hizmet programları oluşturduk. Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda faaliyet gösteren kuruluşlar, sendikalar gibi sürece katkı sunan birçok yapıyı referans olarak alıyoruz. Enstitümüzün en fazla hijyene, mesafeye ve dikkate ihtiyaç duyulan spor merkezleri ve yüzme havuzlarında yaptığı değerlendirmeler sonrasında güvenli hizmet belgelerini düzenledi” dedi.

Yeni bir süreçten geçiyoruz”

TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni teslim alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, COVID-19 virüsüne karşı ilk günden bu yana tüm birimleri ile teyakkuz halinde olduklarını söyledi. TSE’nin önemine vurgu yapan Yaşar, “Yeni bir süreçten geçiyoruz. İnsanlar bu zorlu süreçte büyük acılar yaşıyor. Koronavirüsü sosyal ve günlük hayatı derinden etkiledi. Bu süreci bilim adamlarının belirttiği ve bakanlığın yayınladığı genelgeler doğrultusunda sergilediğimiz hizmetlerle devam ettiriyoruz. İnsanların en az zararla bu virüsten kurtulması için Yenimahalle’de büyük çaba harcıyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından TSE Başkanı Şahin tarafından Yaşar’a 4 ayrı yüzme havuzu için “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” takdim edildi.

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yaptığı denetimlerin ardından Yenimahalle Belediyesi’nin 4 ayrı yüzme havuzunu  “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” ile belgelendirdi.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön