TSE´den, Bezmialem Üniversitesi´ne Kalite Yönetim Sistem Belgesi

Bezmialem Üniversitesi, TSE tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı.

Bezmialem Üniversitesi Senato Odasında gerçekleştirilen Kalite Yönetim Sistem Belge Takdim Törenine;  TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve Bezmialem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu da katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Şahin,  "64 yıllık bir kurum olarak bütün kurumlara bu sistemin kurulmasında yol gösterici olmaya gayret ediyoruz” dedi.

Şahin, “TSE, ISO sistemine bağlı olarak oluşturduğu kalite yönetim sistemini Avrupa Yeterlilikler çerçevesinde ve Yükseköğretimde kalite standartlarını dikkate alarak gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla bu sistemi uygulayan kurumlar, ulusal ve uluslararası akreditasyonlara daha kolay adapte olmaktadır. Belgenin hayırlı olmasını ve daha başka güzel çalışmalara vesile olmasını diliyorum" diyerek konuşmasını noktaladı.

Bezmialem Üniversitesi Rektörü Kazancıoğlu ise, “"Yaklaşık iki yıldır yoğun emek sarf ettiğimiz Kalite Yönetim Sistemi sürecini Üniversiteye dönüşümümüzün 10. yılında başarı ile noktaladığımız için mutluluk ve memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Kalite Yönetim Sistemi ile süreçlerimizin sistematik olarak ilerlemesi için oluşturduğumuz prosedür ve iş akış şemalarını çalışma sistemimize entegre ederek birimler arası etkili koordinasyon ve iş birliğini sağladık. Tüm çalışma arkadaşlarıma, emekleri ve özverili çalışmaları için çok teşekkür ediyor, Kalite Yönetim Sistemi Belgemizin hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından TSE Başkanı Şahin tarafından Bezmialem Üniversitesi Rektörü Kazancıoğlu’na TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi takdim edildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön