Özbek-Türk Test Merkezinin Denetleme Kurulu Toplantısı yapıldı

Özbekistan Standardizasyon, Metroloji ve Belgelendirme Ajansı (ÖZSTANDARD) ile TSE iştiraki olarak Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te faaliyet gösteren Özbek-Türk Test Merkezi’nin 2019 yılına ilişkin Denetleme Kurulu Toplantısı Taşkent’te gerçekleştirmiştir. Toplantıya Denetleme Kurulu Üyesi TSE Genel Sekreter İdari Yardımcısı Ethem KAYA katılım sağlamıştır. Özbek - Türk Test Merkezi’nin 2019 yılı faaliyet ve harcamalarına ilişkin hususların görüşüldüğü toplantının akabinde Özbek-Türk Test Merkezi’nin idari ofisleri ve laboratuvarları ziyaret edilerek teknik incelemelerde bulunulmuştur.

Bununla beraber, Özbekistan Standardizasyon, Metroloji ve Belgelendirme Ajansı (ÖZSTANDARD) Genel Müdürü Sn. Dilshod SATTAROV ile görüşmelerde bulunan Sn. Ethem KAYA başkanlığındaki TSE heyeti, iki kurum arasındaki mevcut işbirlikleri hakkında görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Ziyaret programı kapsamında Taşkent Büyükelçimiz Sn. Mehmet Süreyya ER makamında ziyaret edilmiştir. Gerçekleşen görüşmede Sn. Büyükelçimiz en kısa sürede Özbek-Türk Test Merkezini ziyaret etmek istediklerini ve TSE’nin Özbekistan’daki hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletmişlerdir.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön