Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü, TSE´yi ziyaret etti

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayet Veliyev ve beraberindeki heyet TSE’yi ziyaret ederek teknik incelemelerde bulundu.

Yapılan görüşmede, Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin uluslararası norm ve standartlara uygunluğunun sağlanması, ikili işbirliği potansiyellerinin değerlendirilmesi ve üniversite - sanayi işbirliği konusunda istişarelerde bulunuldu.

Teknik üniversitelerin sanayideki aktif rolüne değinen TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, üniversite – sanayi işbirliğinin en önemli çıktısının bilginin sanayi ile buluşarak katma değeri yüksek bir yapının oluşmasına imkân sağladığını ifade etti.

Veliyev ise TSE’nin standardizasyon, eğitim ve uygunluk değerlendirme alanlarındaki zengin tecrübesinden ve yapılan işbirliklerinden duyulan memnuniyeti belirtti.

Yapılan istişarelerin ardından, üniversite - sanayi işbirliği ve üniversitenin uluslararası standartlara adaptasyonu kapsamında işbirliği alanlarının belirlenerek gerekli girişimlerin ivedilikle başlatılması hususunda mutabık kalındı.

Görüşme sonrasında Azerbaycan heyeti, TSE Başkanı Şahin’in de refakatiyle laboratuvar ziyaretinde bulundu ve heyete TSE’nin çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön