Ölçü Aletleri Muayeneleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ege Bölge Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen Ölçü Aletlerinin Muayeneleri konulu Bilgilendirme Toplantısı TSE Ege Bölge Koordinatörlüğü Çiğli Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; TSE Teknik Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi, TSE Endüstriyel Ekipmanlar Müdürü Oktay Akman, Sanayi ve Teknoloji İzmir İl Müdürlüğü Ölçüler ve Ayarlar Şube Müdürü Yücel Yavuz ve İzmir ve Ege Bölgesinden tamir ayar servisi yetkilileri katıldı.

Toplantıda;  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 11 Ekim 2019 tarihinde 30915 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Su Dışındaki Sıvılar için Ölçme Sistemleri ile Bazı Ölçü ve Tartı Aletlerinin Muayene Yönetmeliği ve uygulanması hakkında bilgilendirilme yapıldı.

Ayrıca, yönetmelik kapsamında, muayene servisi olarak yetkilendirilen TSE’nin hizmet alanları açıklandı. Ölçü aletlerinin periyodik muayene müracaatlarının 2020 Şubat ayının sonunda tamamlanması gerektiği ve başvuruların www.basvuruportal.tse.org.tr” adresli başvuru portalı üzerinden elektronik ortamda alınacak olup, muayene ücretlerinin başvuru esnasında kredi kartı veya havale yoluyla tahsil edileceği de vurgulandı.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön