Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Salihli Belediyesi arasındaki Asansör İş Birliği Protokolü devam ediyor

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Salihli Belediyesi arasındaki Asansör İş Birliği Protokolü yenilendi.

İlçe sınırları içerisinde bulunan asansörlerin bakım ve işletme yönünden kontrolünü içeren Protokol İmza Törenine; TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda katıldı.

Törende konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, asansör periyodik muayenelerinin A tipi muayene kuruluşu olan TSE tarafından yapılmasının önemine değinerek, “Asansörlerin periyodik muayenelerinin yapılması can ve mal güvenliği bakımından çok önemli. Periyodik muayenelerin sağlıklı bir şekilde yapılmasıyla, istenmeyen kazaların önüne geçebiliriz. Bu nedenle ülkemizin en önemli milli kuruluşlarından olan TSE’ye halkımızın can güvenliğini emanet ediyoruz. Geçmiş dönemlerde hem vatandaşımızın hem de belediye olarak bizlerin memnuniyetini dikkate alarak, TSE ile asansör işbirliği protokolünü yenileme kararını aldık” dedi. 

Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz ise Salihli Belediyesi ile süregelen protokolün devamına karar alınmasının, TSE için önemli bir sonuç olduğunu vurgulayarak; “Yıllardır bu alanda hizmet vererek kalitesini ve güvenilirliğini ispatlayan kuruluşumuzun asansör denetimleri büyük özen içerisinde sürmektedir. Manisa'nın en büyük ilçesi Salihli Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinden dolayı memnunuz” diye konuştu.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön