TSE ile MYK Arasında İş Birliği Protokolü

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında İş Birliği Protokolü imzalandı.

18 Kasım Pazartesi günü MYK Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve MYK Başkanı Adem Ceylan katıldı.

Törende konuşan TSE Başkanı Şahin; “Türkiye’de işsizlik, istihdam, mesleki yeterlilik gibi kavramların ekonomi içerisinde büyük önemi var. Bu kavramların mutlaka altını doldurmamız ve birbirlerini besler mahiyet de bunları ilişkilendirmemiz gerekiyor. TSE özellikle mesleki yeterlilikler konusunda çalışacak uzmanların eğitilmesi ve diğer konularda bu zamana kadar personel belgelendirilmesi, personel eğitilmesi konusunda kazandığı bilgileri paylaşmak konusunda taraf olmuş durumda. Sadece protokolle sınırlı olmamak kaydıyla sizlerle birlikte hareket etme arzusundayız” ifadelerini kullandı.

TSE’nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirten Ceylan ise, “TSE ülkemizin en köklü kurumlarından bir tanesi. Son yıllarda oluşturulan ulusal meslek standartlarının hazırlanması konusunda büyük bir deneyimi var. Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu, diğer kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen diplomaların kalite güvencelerinin sağlanması, geliştirilmesi, aynı zamanda da Avrupa yeterlilikleri çerçevesinde referanslandırma görevlerini yürütüyor. Biz de Ulusal Meslek Standartları, ulusal mesleki yeterlilikler, uluslararası akreditasyon belgelendirme sistemlerinin kurulması ve işletilmesi konularında diğer kurumlarla iş birliğini genişleteceğiz. TSE’nin bu konudaki bilgi ve tecrübelerinden yararlanacağız” diyerek konuşmasını noktaladı.

Tören, yapılan konuşmaların ardından TSE Başkanı Şahin ve MYK Başkanı Ceylan’ın İş Birliği protokolünü imzalamasıyla son buldu.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön