TSE´nin Aliağa´daki Asansör Denetimleri Devam Ediyor

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, asansör denetimine verdiği önem ve başarılı çalışmalarından dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

TSE ve Aliağa Belediyesi arasında geleceğe dönük projelerin görüşüldüğü ziyarette Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz; “TSE olarak can güvenliği önceliklerimizin ilk sırasındadır. A tipi muayene kuruluşu olarak yurt çapında asansör kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Belediyeler ile gerçekleştirdiğimiz protokoller gereği, denetimlerimizi sürdürüyoruz. Aliağa Belediyesi de denetimlere üst seviyede önem gösteren belediyelerimizin arasında geliyor. Önümüzdeki dönemlerde de bu işbirliğinin devam etmesini önemsiyoruz” dedi. 

Asansör denetimlerindeki katkılarından dolayı TSE’ye teşekkür eden Aliağa Belediyesi Başkanı Serkan Acar ise “Aliağa Belediyesi olarak vatandaşların can güvenliğine büyük önem veriyoruz. Aliağa genelinde hastane, okul, ibadethane, iş yeri, kamu kurumları ve konutlarda bulunan 800’e yakın asansörün denetimlerini aksatmadan sürdürüyoruz. Daha sonra TSE görevlileri bu asansörlerin uygunluğunu denetliyor. Bu sayede asansör arızasından kaynaklanabilecek kazaların da önüne geçerek vatandaşlarımızın güvenliğini sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön