Katar Bayındırlık Bakanlığı (ASHGHAL), TSE Gebze Kalite Kampüsü´nü ziyaret etti

Katar’daki tüm altyapı ve üstyapı projelerinin planlanması, tasarlanması, satın alması, inşaatı, kalite kontrolü ve varlıkların yönetiminden sorumlu kurumlu olan Katar Bayındırlık Bakanlığı (ASHGHAL) yetkililerinden oluşan bir heyet 24 Haziran 2019 tarihinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Gebze Kalite Kampüsü'nü ziyaret etti.

Bilgi alışverişinde bulunmak ve işbirliği amacı için yapılan toplantıya: Marmara Bölge Koordinatörü Hüseyin Taşan, Grup Başkanları Selahattin Polat ve Ramazan Gümüştaş, Marmara Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Ayhan Doğan, Elektroteknik Laboratuvarı Müdürü Dr. Güvenir Kaan Esen, TSE Tuzla Yangın ve Akustik Laboratuvarı Müdürü Dr. Metehan Çalış ve Gebze Yapı Malzemeleri Laboratuvarı Müdür Vekili Ahmet Önder Eliri ile ilgili laboratuvarlardan uzmanlar katıldı.

Heyete öncelikle TSE'nin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ardından Tuzla Yangın ve Akustik, Makine, Yapı Malzemeleri ve Elektroteknik Laboratuvarlarında testlerin ne amaçla ve nasıl yapıldığı anlatıldı. Söz konusu ziyaret esnasında, her iki kurum arasındaki mevcut işbirliğinin daha da artırılması kapsamında başta eğitim ve belgelendirme faaliyetleri olmak üzere potansiyel işbirliği konuları da ele alındı.

Heyet toplantının ve laboratuvar ziyaretlerinin verimli olduğunu belirtmesinin ardından Gebze Kalite Kampüsünden ayrıldı.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön