Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü´ne, TSE´den Kalite Belgesi

Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü, Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE) denetimlerinin ardından TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazandı.

Belge teslimi nedeniyle düzenlenen törene; TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Adnan Bahadır, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, Karayolları 7. Bölge Müdürü Murat Gönenli, Bölge Müdür Yardımcıları ve çalışanlar katıldı.

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem standardının bir dünya standardı olduğunu söyleyen Samsun Belgelendirme Müdürü Kaygı, “Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’nün bu standardın gerekliliklerini karşılamış olması büyük bir başarı. Bu başarının arkasında vizyoner bir üst yönetim desteği, 10 günlük bir eğitim süreci ve tüm çalışanların katılımı ile yaklaşık 1 yıl süren hummalı bir çalışma var. Bu çalışmanın sonunda ortaya alanında örnek olabilecek bir kalite yönetim sistemi kuruldu. Bu önemli bir başarı. Karayolları 7.Bölge Müdürlüğü’nün çıkmış olduğu bu kalite yolculuğunun, her yıl daha da iyileşerek devam edeceğine olan inancım tam” dedi.

Karayolları 7.Bölge Müdürü Murat Gönenli de kurum ve kuruluşların, yapmış olduğu hizmetlerle kaliteye ve sürekli iyileşmeye önem vermelerinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Uluslararası bir standart olan TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem standardının bu anlamda temel referans ve rehber olduğunun farkındayız. Bu düşünce ile yaklaşık bir yıldır kalite yönetim sistemi kuruluş çalışmalarını tüm personelimizin katılımı ile yürütüyoruz. TSE uzmanlarınca gerçekleştirilen tetkik ve denetimler sonucu, kalite yönetim sistem belgesini almaya hak kazandık. Bundan sonraki süreçte kalite yönetim sistemini sürekli yaşayan bir sistem haline getirmek en temel hedeflerimizden bir tanesi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve Bayrağı teslim edildi.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön